„Warsztaty z pracy nad głosem dla osób 60+ i nie tylko”
w Parku Kultury i wspaniały koncert przebojów sprzed lat!

Park Kultury w Starachowicach i Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich serdecznie zapraszają na bezpłatne „Warsztaty z pracy nad głosem dla osób 60+ i nie tylko”. Już 21 sierpnia (piątek) każdy będzie mógł odkryć największy skarb, który nosi w sobie – głos! A po warsztatach koncert „Niezapomniane przeboje” w wykonaniu Aleksandry Samsonowskiej i Małgorzaty Nakoniecznej.
Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia pod nazwą „Srebrny Uniwersytet Ligi Kobiet Polskich”, jest Zarząd Główny Ligi. W jego ramach, od 2014 roku organizuje warsztaty edukacyjne z pracy nad głosem dla osób 60+. Projekt jest dofinansowywany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Jednocześnie, Liga Kobiet Polskich jest pomysłodawcą i organizatorem międzynarodowego przedsięwzięcia, pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German”. Festiwal jest organizowany co roku od 2014 roku, a jego głównym celem i misją jest prezentacja i popularyzacja, twórczości wybitnej Artystki – Anny German oraz promocja młodych  artystów. Do tych artystów należy utalentowana Małgorzata Nakonieczna, która jest zdobywczynią głównej nagrody w pierwszej edycji tego Festiwalu.
To głos będzie przedmiotem warsztatów. Trener wokalny Małgorzata Nakonieczna  postara się uczestnikom przybliżyć, czym jest głos, jak się nim prawidłowo posługiwać i co najważniejsze – jak o niego dbać.  Uczestnicy otrzymają również Poradnik, który w połączeniu z wiedzą przyswojoną podczas warsztatów, może pomóc w realizacji nowego początku zarówno na drodze wokalnej, jak i w codziennym życiu.
Do udziału w warsztatach poszukujemy 30 osób w wieku 60+ oraz 10 osób młodszych, mogą być to dzieci – zapraszamy serdecznie dziadków z wnukami.  Warsztaty będą odbywać się 21 sierpnia w sali widowiskowo-kinowej Parku Kultury w dwóch turach: I w godz. 15.00-16.00, II 16.00-17.00. O godzinie 18.00 koncert „Niezapomniane przeboje”. Zgłoszenia: Małgorzata Zaborska (Park Kultury), tel. 41 274 65 25.
UWAGA- wydarzenia odbywać się będzie w reżimie sanitarnym!

Program Koncertu „Niezapomniane przeboje”
STARACHOWICE, 21 sierpnia 2020 r.

Aleksandra Samsonowska
1. Serduszko puka w rytmie cza cza
2. Baju baj – Dżambolaja
3. Ładne oczy masz …
4. Cykady na Cykladach
5. Fly me (f moll)

Wokalistka i skrzypaczka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy kierunku Jazz i muzyka estradowa – śpiew jazzowy. Laureatka konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Na co dzień związana z muzyką popowo – soulową. Ukończyła zarządzanie kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Do Finału V „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German” zakwalifikowała się podczas eliminacji krajowych w Warszawie w dniu 29 września 2018 roku.
Wystąpiła w Koncercie Laureatów (12 osób) „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”, w Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu, kraju, w którym urodziła się Anna German w dniu 14 lutego 1936 roku.

Małgorzata Nakonieczna
1. Człowieczy los
2. Один раз в год сады цветут / Jeden raz w roku kwitną sady
3. Tyle słońca w całym mieście
4. Radość najpiękniejszych lat
5. My funny Valentine

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka dubbingowa, pedagog, vocal coach. Na co dzień tworzy w zespole Soulove, który pracuje nad swoją debiutancką płytą. Współpracuje z wieloma projektami muzycznymi, z którymi występuje na wielu scenach w Polsce. Absolwentka Wydziału Artystycznego w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Występowała z dużym powodzeniem na wielu festiwalach i konkursach piosenki w kraju i poza jego granicami oraz w telewizyjnych, muzycznych show.
Jest zdobywczynią głównej nagrody na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German w 2014 r.. Nagrodę Grand Prix otrzymała też na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku, im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, im. Jonasza Kofty w Warszawie, Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory w Kutnie, Jerzego Wasowskiego w Warszawie. Zdobyła też pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN.
Zdobyła również nagrodę główną na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Została nagrodzona na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” w Bydgoszczy oraz na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, na którym również wyróżniono ją nagrodą specjalną RADIA RMF CLASSIC za interpretację z klasą. Na Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie zdobyła nagrodę Grand Prix.
Małgorzata jest zdobywczynią głównej nagrody na XXXVIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting “Złota Tarka” w Iławie. Małgosia jest też finalistką “SZANSY NA SUKCES” z Beatą Kozidrak i zespołem “Bajm”, z którą w finale wystąpiła w Sali Kongresowej w Warszawie. Brała też udział w muzycznym show TVP2 – “BITWA NA GŁOSY”, w zwycięskiej drużynie Andrzeja Piasecznego oraz uczestniczką programu „The Voice of Poland” w drużynie Thomsona i Barona.
Występowała u boku takich gwiazd jak: Andrzej Piaseczny, Marek Piekarczyk, Beata Kozidrak, Wojciech Młynarski, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Bogdan Hołownia, Mariusz Bogdanowicz, Krystyna Prońko, Anna Jurksztowicz, Natalia Kukulska, Andrzej Poniedzielski, i wiele innych.

Akompaniament: Adam Bieranowski.

Leave a Comment