“Romans muzyki i filmu”

plakat
Muzyka filmowa i film z muzyką czyli „Romans muzyki i filmu” w dwóch aktach z antraktem. Koncert polskiej muzyki filmowej w wykonaniu zespołu „Chłopcy z parku” w składzie Krzysztof Stanik – gitara oraz kierownictwo muzyczne, Waldemar Dziura – gitara basowa, Grzegorz Dziamka – instrumenty perkusyjne, Piotr Mrózek – piano oraz gościnnie Łukasz Jary – gitary.
Polskie piosenki filmowe z rockowym brzmieniem śpiewają Małgorzata Kutrowska, Patrycja Suwara, Mikołaj Dyka i Łukasz Jary. To muzyczna historia pewnego romansu, który niestety nie skończy się happy endem dla bohaterów ale na pewno dobrze skończy się dla widzów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z koncertu!

„Przeboje z dawnych lat”

plakat zaproszenie
– Paulina Jezulin – Szwedo – magister sztuki. Uwielbia ciężkie brzmienia. Śpiewała w kilku zespołach rockowych, pisze teksty. Prywatnie mama 6 -letniej Amelki.
– Agnieszka Samsonowska – śpiewa od dzieciństwa, związana między innymi z chórem parafialnym Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.
– Elżbieta Tokarska – rozpoczyna śpiewanie w szkolnych chórach. Od 1975 roku członek zespołu Pieśni i Tańca przy Zakładowym Domu Kultury w Starachowicach – dziś Teatru Muzycznego nad Kamienną „Starachowianie”. Przez wiele lat solistka tego zespołu. Od 2008 śpiewa w Chórze Concentus a od 2009 również w Zespole Estradowym Wiarusy
– Maciej Jagieło – założyciel i frontman zespołu Reds. Wychowany na polskiej muzyce przełomu lat 60 tych i 70 tych. Od niedawna członek zespołu estradowego Wiarusy
– Tomasz Kordeusz – autor tekstów, kompozytor, bard, rysownik, fotografik, grafik.
Stefan Oziomek – frontman zespołu Kefirock, kompozytor i autor tekstów dla tej kapeli.
– Marek Samsonowski – sołtys Wąchocka, lider Kapeli Sołtysowej, animator kultury w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

“Rock kolęda”

plakat - zaproszenie na koncert

Koncert powstał jako wydarzenie towarzyszące WOŚP, która w tym roku gra pod hasłem ,,Przejrzyj na oczy”, a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej.
Podczas widowiska wystąpią:
– Małgorzata Kutrowska,
– Patrycja Suwara,
– Łukasz Jary
Nie zabraknie niezastąpionego wsparcia muzycznego w postaci zespołu ,,Chłopcy z Parku ” w składzie:
– Krzysztof Stanik,
– Waldemar Dziura,
– Piotr Mrózek,
– Grzegorz Dziamka

 

 

 

VARIETE

VARIETE – Widowisko Muzyczne w Starachowicach powstało w ramach projektuplakat zaproszenie na koncert „Kultura. Wzmocnienia pozytywne”. Park Kultury w Starachowicach po raz drugi z rzędu został beneficjentem programu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna. https://youtu.be/8qbk1lVJEQ4

 

 

 

„36 albo stypa na weselu”

plakat - zaproszenie na spektakl Zapraszamy na spektakl „36 albo stypa na weselu” – widowisko muzyczne o charakterze kryminału. 
Spektakl powstał w ramach projektu „36 interwencji”. Park Kultury znalazł się w gronie beneficjentów programu Kultura-Interwencje 2020 Narodowego Centrum Kultury.
Projekt nosi tytuł „ 36 interwencji”. Jest to cykl prowadzonych przez specjalistów warsztatów i spotkań artystycznych: muzycznych, tanecznych i teatralnych, które skierowane były do różnorodnych grup mieszkańców oraz realizacja widowiska muzyczno – tanecznego o charakterze kryminalnym!
W spektaklu, którego prapremiera odbyła się 26 października 2020 roku biorą udział przedstawiciele wielu środowisk – uczniowie ze starachowickich szkół, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, lokalni twórcy, artyści, przedstawiciele stowarzyszeń i zespołów artystycznych. Łączy ich pasja i wielka radość podczas wszelkich twórczych działań!
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.