W piątek odbyło się posiedzenie Jury II Przeglądu Fotografii Wernakularnej “Spotkania Rodzinne”. Wyniki poznamy na wernisażu w czwartek 19 października 2023 o godzinie 18:00 w Sali Pomarańczowej siedziby Parku Kultury, ul. Leśna 2.

Skład Jury:

  • Aleksandra Sarzyńska – Pajek (przewodnicząca)  – absolwentka filologii polskiej i wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 13 lat pracownik Parku Kultury w Starachowicach (dawniej Starachowickiego Centrum Kultury), kierownik działu animacji kultury i edukacji artystycznej w tejże instytucji. Animator kultury, organizator wielu wydarzeń i projektów o charakterze kulturalno rozrywkowym w mieście. Prywatnie mama Janka, miłośniczka lasu i dobrej muzyki.
  • Sylwester Kiełek – absolwent wydziału Rzeźby Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni prof. Sitka w październiku 1994r. Nauczyciel i dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach. Rzeźba to jego pasja. Szkicuje postacie z najnowszej historii Polski. Praca z dziećmi daje mu wiele radości i satysfakcję. Prywatnie mąż Ani i tata Zosi i Franciszka.
  • Andrzej Gorzkowski – pasjonat fotografii. Realizuje się głównie w fotografii podróżniczej i ilustracyjnej, udostępniając zdjęcia do publikacji w agencjach stock’owych. Dyplomowany w 1985 roku instruktor fotografii. Pracował w latach 80tych w Centrum Łączności Satelitarnej w Psarach, gdzie zajmował się satelitarnymi łączami telewizyjnymi. W latach 90tych w TVP S.A. gdzie był przewodniczącym komisji d/s cyfryzacji satelitarnego dosyłu programów TVP. Pracował w firmie Eutelsat w Paryżu, jako Satellite Communication Controller. Rodzinnie związany ze Starachowicami “od zawsze”.
Konkurs po patronatem Prezydenta Starachowic Marka Materka oraz Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Ambroszczyka.
Konkurs współfinansowany przez Powiat Starachowicki.