Rozpoczynamy zapisy na tygodniowe, wakacyjne warsztaty animacji poklatkowej. Będziemy robić film animowany!!!
Bezpłatne warsztaty skierowane są dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Zajęcia odbywać się będą w pierwszy tydzień wakacji, od poniedziałku 24 czerwca do soboty 29 czerwca, w godzinach 10:00 – 16:00 w MDK. Oferujemy ciekawą przygodę z animacją poklatkową oraz – aby nam się dobrze działało – dwa posiłki.
Warsztaty poprowadzą między innymi pochodzący ze Starachowic graficy, którzy obecnie pracują w Krakowie, a których pasją jest animacja poklatkowa – realizatorzy kilkunastu autorskich projektów w tej technice m.in. „Gdzie śpią żaby”, „Bajka z morałem”, „Pewnego razu w Starachowicach”.
Zapisać się na warsztaty można osobiście lub telefonicznie w MDK: tel: 41 274 31 32. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
W niedzielę 14 lipca 2019 roku w Kinie Kultura odbędzie się prapremierowy pokaz naszego filmu.
I wszystko bezpłatnie!

„Animujemy” to cykl warsztatów artystycznych, których celem jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, które pozostają w okresie wakacji w miejscu zamieszkania. Efektem warsztatów będzie realizacja filmu animowanego techniką animacji poklatkowej (stop motion). Warsztaty będą odbywać się w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w pierwszym tygodniu letnich wakacji, w terminie od 24 do 29 czerwca i będą skierowane do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat , która podczas wakacji pozostaje w miejscu zamieszkania i chce rozwijać swoje filmowe zainteresowania. W ramach projektu odbędą się warsztaty scenariuszowe, plastyczne ( stworzenie bohaterów, budowa tła, rekwizytów) oraz animacyjne (animowanie i fotografowanie scen, nagranie ścieżki dźwiękowej i ewentualnie dialogów). W przerwach zajęć warsztatowych przewidujemy zdrowe drugie śniadanie dla uczestników (jogurty, owoce, soki, kawa, herbata) oraz lunch (na ciepło ).Materiał, jaki powstanie podczas warsztatów zostanie zmontowany i przedstawiony podczas pokazu premierowego 14 lipca 2019. Premierowy pokaz filmowy odbędzie się w kinie Kultura Starachowickiego Centrum Kultury. Podczas premiery planujemy krótką konferencję prasową, podczas której zaprezentujemy nasz projekt oraz premierowy bankiet.
Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Starachowice oraz Powiat Starachowic

Leave a Comment