Park Kultury w Starachowicach po raz drugi z rzędu został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Projekt „Kultura. Wzmocnienia pozytywne” to cykl warsztatów artystycznych: piosenki kabaretowej, tańca, teatru komediowego oraz improwizacji kabaretowej, które skierowane są do różnorodnych grup mieszkańców zainteresowanych współtworzeniem kultury. Zwieńczeniem warsztatów będzie widowisko muzyczne o charakterze variete – wspólne dzieło uczestników oraz zespołów działających w Parku Kultury.

Jeśli kochasz muzykę, śpiew i taniec to nie może zabraknąć Cię na tych warsztatach.

Zajęcia będą obywać się w dniach 9-11 sierpnia w starachowickich szkołach – Szkole Podstawowej nr 1, 2 i 13 oraz 27 – 29 sierpnia w Parku Kultury.

Zajęcia dla dzieci (wiek 10+), młodzieży, dorosłych i seniorów poprowadzą instruktorzy: Alicja Andrzykowska – warsztaty taneczne – wieloletnia pedagog, choreograf, założycielka i opiekun Zespołu Tańca i inscenizacji „Plejada”, Monika Kowalczyk – Kogut – warsztaty piosenki kabaretowej – animator kultury i instruktor teatralny, działa w organizacjach pozarządowych, prowadzi miejsce dla książek zapomnianych – Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie, Krzysztof Ogłoza – warsztaty teatralne – polski aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie z 2003 r., aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie, oraz Cezary Jurkiewicz – zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować stand-up comedy na terenie Polski. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce szkołę stand-up comedy, w której prowadzi zajęcia dla młodych komików. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji komediowej The Second City.

Na każdym z warsztatów możemy maksymalnie przyjąć 12 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, zapraszamy do zapisów pod nr tel. 41 274 65 25 lub mailowo zapisy@parkkultury.eu.

Leave a Comment