Dostępne jest już majowe wydanie Starachowice, dobry adres!

Pracując nad gazetą wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę, wywołując dyskusję na temat autorytetów. O wypowiedzi poprosiliśmy przedstawicieli kilku pokoleń starachowiczan, byliśmy bardzo ciekawi, co napiszą. Było warto, sami przeczytajcie.

Kolejnym trudnym tematem, jaki zdecydowaliśmy się poruszyć, jest temat rodzin zastępczych. Dlaczego? Bo warto, bo nie każde dziecko ma szczęście dorastać w odpowiednim środowisku. O czym należy głośno mówić, bo zawsze istnieje szansa, że kolejne osoby podejmą się tej niezwykłej misji stworzenia domu dla dzieci pozbawionych opieki biologicznej rodziny.

A skoro mowa o przewodnikach, to mając w redakcyjnym zespole przewodniczkę i pilotkę wycieczek, namówiliśmy ją do zdradzenia kulis z kilku wypraw.

Jak wycieczka to najlepiej rowerowa w słoneczne majowe popołudnie. Namawiamy do tych wypraw, informując o wdrażanym systemie roweru miejskiego oraz zbliżającym się wielkim święcie fanów dwóch kółek, jakim jest „Starachowicka strzała”.

Zapraszamy także do wizyty w arboretum Nadleśnictwa Marcule, gdzie odpoczniemy w wyjątkowo przyjemnych okolicznościach przyrody. Koniecznie wypróbujmy przy tym polecane we Wzorowych Smakach przysmaki z grilla.

W tym wydaniu nie mogło braknąć kolejnej dawki ciekawych informacji nawiązujących do historii naszego miasta w związku z jubileuszem 400-lecia lokacji Wierzbnika.

Przyjemnej lektury!
gazeta dostępna pod adresem: https://drive.google.com/file/d/1UCShOyn_iykdndDvs7YgiuigQvZVnaIn/view?usp=share_link