Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM 2021 (tegoroczna edycja on-line) startuje już dziś. Trzymajmy kciuki za Zespół Wokalny “Portamento”, który zaprezentuje się w części konkursowej.
Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUMw Kaliszu rozpoczął swoje istnienie w Grodzie nad Prosną w lutym 1978 roku i nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego, jak łatwo wyliczyć w bieżącym roku odbywa się jego 43 edycja.
Chór Kameralny „Portamento” oraz zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne  działające w latach 1992 – 2020 w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach związane były z Festiwalem od 1993 roku. W historii Festiwalu były jedynymi przedstawicielami województwa świętokrzyskiego podczas tego wyjątkowego święta muzyki dawnej.
W dniach 22-25 kwietnia 2021 r. odbędzie się wyjątkowa edycja online, na którą w serdecznie zapraszamy imieniu Parku Kultury oraz organizatorów festiwalu czyli Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży SCHOLA CANTORUM. Tym bardziej, że będziemy mogli posłuchać prezentacji Chóru Kameralnego „Portamento” podczas Koncertu Laureatów 42. Festiwalu z roku 2020 („Portamento” było laureatem Złotej Harfy Eola w kategorii chóry kameralne) i Koncertu specjalnego „Benefis Tadeusza Krokosa” (koncert zarejestrowany podczas 40. Festiwalu w roku 2018).
W konkursowej części tegorocznego festiwalu zaprezentuje się Zespół Wokalny „Portamento” działający w Parku Kultury. Trzymamy kciuki!!!!  Wszystkie relacje z koncertów, przesłuchań konkursowych, wystaw prac plastycznych, warsztatów 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM będą zamieszczane w czasie trwania Festiwalu na stronie internetowej: www.scholacantorum.kalisz.pl
na Fb Festiwalu: https://www.facebook.com/scholacantorumkalisz
oraz na kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCJhX5JIcCSCBQUHMtg0uKGg
Serdecznie zapraszamy!
Na fotografii: Zespół Wokalny “Portamento”.

Leave a Comment