W tym roku inaczej, kameralnie i z zachowaniem szczególnej ostrożności odbyła się gala inaugurująca nowy rok kulturalny 2020/2021. Jak zwykle jednak była okazją do wręczenia nagród prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Nagrodę prezydenta za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymały Barbara Kurek – animatorka kultury, pomysłodawczyni licznych konkursów recytatorskich dla dzieci i młodzieży oraz Alicja Andrzykowska – założyciela i kierowniczka Zespołu Tańca i Inscenizacji “Plejada”, który działa w Parku Kultury.
Nagrody Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami trafiły do Stowarzyszenia Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach oraz dla Chóru Kameralnego „Portamento”. Nagrody odebrały prezes Stowarzyszenia Lidia Pokuszyńska oraz dyrygentka i założycielka utytułowanego chóru dr Bożena Magdalena Mrózek.
Dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek- Piwarska wręczyła wyróżnienia. Wyróżnieni zostali: Agnieszka Tworzewska, Agnieszka Kasprzyk, Aleksandra Sarzyńska oraz Piotr Kędziora. Widzialna Ręka – grupa wolontariuszy zawiązana na początku pandemii została nagrodzona nagrodą specjalną Parku Kultury za bezinteresowną pomoc wielu ludziom w tym trudnym czasie.
– Z przyczyn losowych nie mogę być z Wami, mimo tego, że bardzo chciałbym bezpośrednio i osobiście podziękować wszystkim osobom, instytucjom, grupom, zespołom, stowarzyszeniom, które dziś odbiorą nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury. – mówił do zebranych za pośrednictwem internetu prezydent Marek Materek – Serdecznie dziękuję za Państwa zaangażowanie, serdecznie dziękuję za Państwa pracę. Jesteśmy dumni z tego jak reprezentowaliście i reprezentujecie nasze miasto. Życzę wszystkiego dobrego na kolejne lata ale przede wszystkim dużo, dużo zdrowia i miłego wieczoru.
Mimo tego, że na sali widowiskowej Parku Kultury nie można było zająć więcej niż 25 procent miejsc, gala była zorganizowana na 100 procent. Wystąpili Mikołaj Dyka i Paulina Kowalczyk z Wokalnego Studia Piosenki z towarzyszeniem zespołu „Chłopcy z Parku” w składzie: Grzegorz Dziamka, Waldemar Dziura, Piotr Mrózek, Krzysztof Stanik, zespół rockowy „Noł Nejm”, perkusista Maciej Szlęzak, zespół wokalny WiWaldi, zespół gitarowy oraz duety Zespołu Tańca i Inscenizacji Plejada i Teatru Muzycznego nad Kamienną „Starachowianie”. Niestety, nie wystąpiły działające w Parku Kultury grupy. W programie była prezentacja Chóru Kameralnego „Portamento” oraz innych pracowni Parku Kultury. Oprawę filmową całości przygotował Kacper Celuch.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.Relacja z inauguracji roku kulturalnego 2020/2021

Leave a Comment