Videoblog Grzegorza Sajóra z Andrzejem Kozłowskim i spotkanie z autorem książki “Korzenie i skrzydła” – 18 marca godz. 17.00 – sala klubowa Parku Kultury (I piętro).

„Korzenie i skrzydła” powracają.
Mija już blisko 10 lat odkąd ukazała się książka „Korzenie i skrzydła. Historie osób związanych ze Starachowicami”. Był to zbiór ponad trzydziestu rozmów z wyjątkowymi osobami, które mając swe korzenie w Starachowicach z powodzeniem realizują swoje marzenia i pasje w najróżniejszych zakątkach kraju i świata. Stając się ambasadorami swej „małej ojczyzny” – Starachowic.
Dziś pomysł na rozmowy z wyjątkowymi osobami, które związane są ze Starachowicami powraca. Już nie w formie książki, ale podcastu video, który będzie ukazywał się raz na dwa tygodnie na stronie oraz w mediach społecznościowych Parku Kultury w Starachowicach. Autorem rozmów ze Starachowiczanami rozsianymi po całym świecie będzie – tak jak w przypadku książki – Grzegorz Sajór.
– Wydając dziesięć lat temu książkę „Korzenie i skrzydła” wiedziałem, że udało mi się porozmawiać zaledwie z niewielką częścią niezwykle ciekawych osób związanych ze Starachowicami. Już wtedy byłem przekonany, że konieczna będzie kontynuacja. A że czasy są inne – dziś zamiast książki – będą rozmowy video – mówi Grzegorz Sajór.
Każda rozmowa będzie niezwykłą historią niezwykłej osoby.
– Bohaterami moich rozmów będą zarówno osoby, które były bohaterami książki, jak też osoby zupełnie nowe. I te będą przeważać. Z radością i satysfakcją odnajduję wiele osób z naszego miasta, które robią w życiu coś pasjonującego. Chcę do nich dotrzeć i porozmawiać, zarówno o wspomnieniach, jak też o tym, co robią obecnie i jak realizują swoje marzenia – wyjaśnia Grzegorz Sajór.
Lista rozmówców pozostaje oczywiście otwarta. Stąd prośba – jeśli ktoś zna osobę związaną ze Starachowicami, która jest wyjątkowym człowiekiem i robi coś ciekawego – prosimy o kontakt z Grzegorzem Sajórem.
Kontakt na FB albo mailowy: sajorgrzegorz@gmail.com
Czekamy także na Państwa propozycje, uwagi i spostrzeżenia zawarte w komentarzach pod prezentowanymi wywiadami. Zapraszamy w wyjątkową podróż z wyjątkowymi osobami, które choć dziś robią bardzo różne rzeczy i rozsiani są po całym świecie – gdzieś w głębi duszy czują, że miejscem, gdzie mają korzenie i gdzie otrzymali skrzydła do realizacji swych marzeń – są właśnie Starachowice.

Wstęp na wydarzenie jest WOLNY odbywać się ono będzie w sali klubowej (I piętro) w reżimie sanitarnym (50% publiczności, maseczki, dezynfekcja, zachowanie odstępów). Zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=dZYgmIRyVZI

 

Leave a Comment