W klimatyczny nastrój wprowadzi nas zespół Quartet YESEi – kolektyw artystyczny, którego początki sięgają roku 2018. Założycielkami zespołu są Monika Pietrzak i Joanna Chudyba.
W miarę upływu czasu zespół ewoluował, a ich pasja zaowocowała rozbudową składu. Dołączyły do grupy wyjątkowe talenty: wokalistka oraz wiolonczelistka, których umiejętności i wrażliwość wpisują się w misję tworzenia niepowtarzalnych muzycznych emocji.
Miłość członkiń Yesei Quartet do filmów oraz ich niezapomnianych ścieżek dźwiękowych skłoniła je do głębszej eksploracji tego obszaru. Podczas tych koncertów przenoszą publiczność w świat emocji i historii, które zostały zapisane w dźwiękach wielkich produkcji filmowych. Z dumą wykonują kultowe melodie, które stworzyły atmosferę wielu filmowych arcydzieł. Czy to epickie tematy z filmów przygodowych, romantyczne motywy z dramatów, czy pełne napięcia ścieżki dźwiękowe z thrillerów – artystki starają się oddać ich oryginalny charakter, jednocześnie dodając swój wyjątkowy muzyczny styl.
 Zapraszamy już 28 kwietnia 2024 godz. 17.00
Restauracja PATIO, ul. W. Rogowskiego 22
Bilet wstępu w cenie 40 zł
 Dojazd do miejsca wydarzenia komunikacją miejską:
al. Niepodległości (niedziela)
𝟴 – 16.09 na przystanku
𝟯 – 16.52 na przystanku
ul. Piłsudskiego
𝟬 – 15.13 na przystanku
𝟮 – 15.59 na przystanku

 

link do ekobiletu https://ekobilet.pl/park-kultury-starachowice?date=2024-04-28

Yesei Quartet to zespół muzyczny, którego początki sięgają roku 2018. Założycielkami zespołu są Monika Pietrzak i Joanna Chudyba. Ich fascynacja muzyką kameralną oraz niepowtarzalnym brzmieniem fletu i skrzypiec zaowocowała powstaniem tego wyjątkowego duetu.

W miarę upływu czasu zespół ewoluował, a ich pasja zaowocowała rozbudową składu. Dołączyły do grupy wyjątkowe talenty: wokalistka oraz wiolonczelistka, których umiejętności i wrażliwość wpisują się w misję tworzenia niepowtarzalnych muzycznych emocji.

Występy zespołu to połączenie klasycznej wirtuozerii z nutką improwizacji jazzowej.
To wszystko dzięki wykształceniu zarówno w kierunku klasycznym jak i jazzowym.
W interpretacjach artystki starannie łączą elementy muzyki klasycznej z improwizacyjnym podejściem jazzowym, tworząc tym samym niebanalne i pełne emocji doznania dźwiękowe.

Repertuar, który prezentują, jest równie zróżnicowany, co muzyka. W wykonaniach można odnaleźć zarówno piękne utwory muzyki klasycznej i filmowej, jak i znane standardy jazzowe, które nadają wyjątkową dynamikę i energię.

Jednym z najbardziej wyróżniających się elementów repertuaru zespołu są utwory muzyki filmowej. Miłość członkiń Yesei Quartet do filmów oraz ich niezapomnianych ścieżek dźwiękowych skłoniła je do głębszej eksploracji tego obszaru. Podczas tych koncertów przenoszą publiczność w świat emocji i historii, które zostały zapisane w dźwiękach wielkich produkcji filmowych. Z dumą wykonują kultowe melodie, które stworzyły atmosferę wielu filmowych arcydzieł. Czy to epickie tematy z filmów przygodowych, romantyczne motywy z dramatów, czy pełne napięcia ścieżki dźwiękowe z thrillerów – artystki starają się oddać ich oryginalny charakter, jednocześnie dodając swój wyjątkowy muzyczny styl.

Yesei Quartet to nie tylko zespół muzyczny, lecz także kolektyw artystyczny, który poprzez swoje wyjątkowe brzmienie i pasję do tworzenia dźwięków nadaje każdej chwili niepowtarzalny charakter.

 

Kilka słów o artystkach:

Monika Pietrzak– flecistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki, którą ukończyła z wyróżnieniem. W roku akademickim 2016/2017 odbyła staż asystencki na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu.

Jest laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w kategoriach solistycznych jak i kameralistyki.

Jej aktywność artystyczna została dwukrotnie doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał jej stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymała także m in. prestiżowe stypendium „Młoda Polska” i czterokrotnie stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Współpracowała z orkiestrą Opery w Krakowie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

 

Joanna Chudyba– skrzypaczka i kompozytorka. Absolwentka Akademi Muzycznej
w Katowicach. Na stałe związana z zespołami oraz Ankh, Kruh oraz Organic Noises , z którymi regularnie wystepujei realizuje nagrania studyjne oraz live (‘OrganicNoises 2018,’ reCreation Live 2020′, ‘Ankhw Filharmonii 2020’, Ankh – ‘Z Wiatrem’ 2023). Joanna jest również współtwórczynią soundtracków do gier: ‘Burden of Command’ , ‘Driftland: The Magic Revival’ oraz ‘Slavic Legacy’). Brała udział w nagraniach do spektaklu ‘TralaTralalińscy’ dla Teatru Lalki i Aktora w Kielcach.

Finalistka konkursów: ‘RCK PRO JAZZ’, Jazz Juniors Hitch on Music, New York Festival oraz Jazzowe Skrzydła. Nagroda główna w kategorii Muzyka Alternatywna z zespołem
Ankh w ramach Festiwalu Scyzoryki 2018 oraz z zespołem Organic Noises na School & Jazz Festival, Lubaczów 2017. Stypendystka Programu ‘Kultura w sieci’ 2020, w ramach którego zrealizowała autorski projekt audiowizualny ‘ConstantGain’.

Katarzyna Fiedor – wokalistka, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Słomnikach, w klasie fortepianu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w śpiewu solowego. Jej talent został doceniony przez stypendium Pro Musica Bona, co świadczy o jej wyjątkowych zdolnościach muzycznych i zaangażowaniu w rozwijanie swojej kariery. Aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim o specjalności musical.

Maria Czaplińska – jest absolwentką studiów Magisterskich w klasie wiolonczeli prof. Zdzisława Łapińskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach w Polsce i za granicą. Koncertowała m.in. w Chinach, Niemczech, Holandii , Francji, Litwie, Słowacji i na Węgrzech. W 2019 roku brała udział w 4 międzynarodowym Festiwalu wiolonczelowym w Szanghaju w charakterze solistki z kwartetem wiolonczelowym. Cyklicznie bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Koncertuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, z Małopolska Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą CORda Cracovia oraz Polish Art Philharmonic. Współpracowała z wieloma uznanymi muzykami klasycznymi tj.: Zygmunt Krauze, Liana Idakadze, Szymon Nehring, Julianna Awdiejewa, Krzysztof Książek i Konstanty Andrzej Kulka oraz wiele innych. Miała zaszczyt grać pod batutą uznanych dyrygentów tj.: Krzysztof Penderecki, Marek Pijarowski, Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski, Łukasz Borowicz. Jest laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczelowego oraz Przesłuchań Makroregionalnych CEA. Na codzień współpracuje z Teatrem Starym oraz Teatrem Muzycznym Variete w Krakowie oraz jest pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Olkuszu.