Już po raz 13. Stowarzyszenie Promocji Talentów wraz z partnerami – Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, 15 września 2023 roku zorganizowało Noce Teatralne.
Zgromadzoną publiczność w hali spustowej muzeum powitały Lidia Pokuszyńska, wieloletnia prezes Stowarzyszenia Promocji Talentów oraz nowa prezes stowarzyszenia Iwona Tamiołło. Tym razem Noce rozpoczęły się o godzinie 17:00 – jak powiedziały panie ,,te 13. będą inne niż poprzednie” i faktycznie tak było. Jedna z zapowiadanych gwiazd wieczoru wystąpiła jako pierwsza -był to Jerzy Kryszak ze swoim recitalem. Kolejno na scenie zagościł Teatr Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury “Pod Akacją” w Lublinie, który przyjechał do Starachowic ze spektaklem ,,O tym się nie mówi”. Amatorska Grupa Teatralna ze Skarżyska-Kamiennej zabrała teatralną publiczność do świata prozy Edwarda Stachury. Na jej podstawie przedstawili spektakl ,,Człowiek ja-człowiek nikt”. Drugą z zapowiadanych gwiazd uświetniających wydarzenie była Aneta Todorczuk, która wystawiła monodram ,,Matka Polka Terrorystka”.
Mecenasami Kultury 13. Nocy Teatralnych zostali: Odlewnie Polskie S.A., Nowak-Budownictwo Sp. z o.o., Restauracja Miód Malina Starachowice oraz Bistro “Manhattan”.
Warsztaty aktorskie
16 września 2023 roku w siedzibie Parku Kultury w Starachowicach przy ulicy Leśnej 2 w ramach wydarzenia odbyły się warsztaty aktorskie, które poprowadziła Katarzyna Faszczewska. Młodzież biorąca udział w spotkaniu miała niezwykłą okazję do zdobycia nowej wiedzy z zakresu gry aktorskiej oraz teatralnej.
Zadanie było współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Powiat Starachowicki oraz Gminę Starachowice.