Uhonorowanie twórczych i sprawczych kobiet i koncert wsparcia na rzecz Ukrainy czyli finał projektu „Kobieta.22”.
Prezentacja i promocja kobiet sprawczych północnej części województwa świętokrzyskiego, nawiązanie nowych kontaktów i współpracy oraz podkreślenie solidarności z walczącymi na Ukrainie – Park Kultury realizuje projekt „Kobieta.22”.
Działania projektowe zakończą się w sobotę 26 marca w Parku Kultury. Wtedy  odbędzie się Forum „Kobieta.22”.  Projekt ma  na celu promocję działań kobiet północnej części województwa świętokrzyskiego, które kreują życie kulturalne, zawodowe, społeczne, rodzinne wzmacniając tym samym więzi w swoich społecznościach. Bardzo często są to panie, które działają lokalnie, bez rozgłosu. Projekt to doskonała okazja by docenić ich pracę, uhonorować je osobiście ale także podkreślić solidarność Polskich kobiet z kobietami oraz rodzinami walczącej Ukrainy.
Projekt powstał z inspiracji pani Agaty Wojtyszek.  W ramach działań kapituła wyłoniła dziesięć laureatek w następujących kategoriach: kultura, sztuka, sport, biznes, edukacja, zdrowie, tradycje, rodzina, praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami, praca socjalna i charytatywna. Które panie zdobędą laur „Kobieta.22”? Tego dowiemy się 26 marca. Uroczyste forum projektu rozpocznie się o godzinie 12.00. Spotkanie będzie podzielone na dwie części – galową i plenarną. W części galowej przedstawione zostaną wybrane przez kapitułę laureatki i wręczone zostaną nagrody oraz dyplomy. Druga część Forum będzie plenarna – z prezentacjami laureatek, dyskusją oraz częścią warsztatową.
Ważną częścią gali będzie koncert „Solidarni z Ukrainą” w wykonaniu artystów ze Starachowic i zaproszonych gości. Koncert wsparcia na rzecz naszych walczących sąsiadów rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp na część galową i koncert jest wolny, na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 41 274 65 25.
Zapraszamy!
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji Orlen.

Leave a Comment