9 lipca o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi kolejna odsłona „Pejzażu z piosenką” w wykonaniu Tomasza Kordeusza – jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprasza zawsze znakomitych gości.
Tomasz Kordeusz jest autorem tekstów i wykonawcą autorskich ballad, a także kompozytorem piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, autorem haseł reklamowych, scenariuszy imprez artystycznych, kampanii reklamowych i PR. Jego piosenki zdobywały nagrody na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, a napisany przez niego przebój „Mamy po 20 lat” z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk był piosenką roku 1987. Jako wykonawca jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. OPPA w 1983, 1986 i 2006, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, KRAM-u, PPA w Myśliborzu i wielu innych. W latach 1991-2001 rysował satyryczne komentarze w największym ówcześnie kieleckim dzienniku – „Słowo Ludu”, pisał tam również felietony i humoreski. Był współzałożycielem Radia MTM FM w Starachowicach, pierwszej rozgłośni komercyjnej w mieście, kierował także promocją Radia Kielce SA. Tomasz Kordeusz pisze także dla dzieci – piosenki jego autorstwa – Kołysanka dla misia, Hej, jaskółeczko, Musimy wierzyć – zwyciężały w wielu konkursach w Polsce i za granicą. W Internecie w czasie pandemii publikował cykl „Domowy Album z Piosenkami”, w którym prezentował swoje ballady.
W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek, a na koncie ma współpracę m.in. z Piotrem Salatą, Markiem Terczem, Bronisławem Opałką, Mariolą Berg, zespołem Mafia.
„Pejzaż z piosenką” to czwarty już koncert autorski Tomasza Kordeusza gdzie obok starachowickiego artysty wystąpią zaproszeni przez niego goście: Antoni Muracki, Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Wojtek Gęsicki i Marta Sosnowska. Wstęp na koncert jest wolny, serdecznie zapraszamy!
Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka.