Trójka solistów Wokalnego Studia Piosenki  Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach zdobyła laury podczas XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej  „Szukałem Was..,” w Zakopanem.

Wokaliści z MDK: Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła  zdobyli pierwszą i  trzecią nagrodę oraz wyróżnienie w kategorii solistów.
XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem odbywał się od 10 do 12 maja. Uczestniczyło w nim około 250 młodych ludzi z całej Polski, którzy rywalizowali w kategoriach: muzyka, teatr oraz film i fotografia. – Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach reprezentowała trójka podopiecznych Wokalnego Studia Piosenki instruktora Piotra Mrózka: Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła – mówi dyrektorka MDK Agnieszka Lasek – Piwarska – Cieszy nas bardzo, że cała trójka znalazła się wśród laureatów a Maria Woźniak zwyciężyła w kategorii solistów.
Występ na festiwalowej scenie w Zakopanem poprzedziły kwalifikacje. – Wysłaliśmy nagrania piosenek, które zaprezentowaliśmy podczas festiwalu i trójka naszych wokalistów zakwalifikowała się do konkursu – mówi Piotr Mrózek, instruktor MDK, który też akompaniował na fortepianie  podczas prezentacji konkursowych  – Przesłuchania konkursowe odbyły się w piątek, w sobotę jury pod przewodnictwem Haliny Frąckowiak ogłosiło werdykt.
Jak dodaje Piotr Mrózek, podczas festiwalu panowała świetna atmosfera, pełna życzliwości i serdeczności. Gwiazdą festiwalu była Halina Frąckowiak, która  poprowadziła też warsztaty muzyczne dla uczestników.
Gratulujemy wokalistom i instruktorowi!
Podopieczny MDK podczas wystepu Podopieczna MDK podczas występu Podopieczna MDK podczas występu

Leave a Comment