Z ogromną radością i dumą informujemy, że Zespół Wokalny PORTAMENTO Parku Kultury w Starachowicach pod kierownictwem Bożeny Magdaleny Mrózek został laureatem Złotej HARFY EOLA w kategorii zespołów wokalnych na 43. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM Kalisz’ 2021.
Schola Cantorum to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki dawnej w Polsce. Zainagurowany w 1977r. przegląd był pierwszym w Polsce tego typu wydarzeniem muzycznym adresowanym do młodzieży szkolnej i po dziś dzień stanowi każdego roku okazję do konfrontacji osiągnięć i wymiany doświadczeń w dziedzinie upowszechniania muzyki dawnej. Nagrodą główną Festiwalu jest rzeźba – statuetka z brązu „Harfa Eola”.
W tym roku (22-25.04.) odbyła się wyjątkowa edycja on-line Festiwalu, podczas której mogliśmy posłuchać prezentacji Chóru Kameralnego „Portamento” – Koncertu Laureatów 42. Festiwalu z roku 2020 („Portamento” było laureatem Złotej Harfy Eola w kategorii chóry kameralne) i Koncertu specjalnego „Benefis Tadeusza Krokosa” (koncert zarejestrowany podczas 40. Festiwalu w roku 2018). W części konkursowej rewelacyjnie zaprezentował się Zespół Wokalny PORTAMENTO działający w Parku Kultury, zdobywając wspomnianą już Złota Harfę Eola. Raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje!
Link do ogłoszenia werdyktu:
https://scholacantorum.kalisz.pl/artykuly/ogloszenie-werdyktu-jury-43-ogolnopolskiego-festiwalu-zespolow-muzyki-dawnej-schola-cantorum-kalisz-2021?fbclid=IwAR3tcRxMjZ7nb6dWCk3MjhRJH9sNGKY7j2uySlzqHj0ixfdP3vtff1pj_KA

— 

Leave a Comment