14 listopada (poniedziałek) o godz. 13:15 w Kinie Kotłownia – Muzeum Przyrody i Techniki, (ul. Wielkopiecowa 1, Starachowice) projekcja filmu „Żeby zdążyć opowiedzieć”.
Film to produkcja Stowarzyszenia “Sztuka Łączenia”, który powstał w ramach projektu własnego wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza pn. “W służbie” dofinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022. W domach, w blokach, w pokojach, siedząc w fotelach, patrząc w okno mieszkają historie. Historie, które lubią się opowiadać, historie które bolą i takie, które śmieszą, historie z dawna i z dziś, z morałem i bez, historie ważne.
„Żeby zdążyć opowiedzieć” to film, który przedstawia ludzi doświadczonych wojną. Nie o daty i szczegóły w tej historii chodzi, a o człowieka i jego emocje.
Na ekranie zobaczycie Panią Halinkę, która przeżyła zsyłkę na Sybir, mieszkankę Kielc, Panią Zosię i Panią Marysię, które ocalały z pacyfikacji w Michniowie i nadal w nim mieszkają. Pojawi się także powstaniec warszawski Pan Andrzej i Pan Mieciu, który nie czuje się na 101 lat. Usłyszycie też ośmioletnią Antosię, która pyta o te trudne doświadczenia we właściwy sobie sposób.

Leave a Comment