Prezydent Miasta Marek Materek, Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Park Kultury zapraszają na koncert  – SKUBAS –  sobota, 26 sierpnia 2023 r. godzina 19.00 Amfiteatr Parku Miejskiego w Starachowicach.
SKUBAS właściwie Radosław Skubaja wystąpi z zespołem w składzie: Artur Lipiński, Maciej Starnawski,  Łukasz Korybalski,  Filip Jurczyszyn.
SKUBAS w swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.
Od czasu debiutu Skubas zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury. Skubas współpracował z różnymi artystami m.in Smolik, Novika, Envee, Kayah, 15 Minut Projekt czy Matt Kowalsky
Na koncie posiada trzy  długogrające wydawnictwa i jest w trakcie promocji nowej, 4 płyty w dorobku. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 autorskiemu albumowi „Wilczełyko”, który przyniósł mu dwie nominacje do nagrody Fryderyk. Dwa lata później ukazała się płyta “Brzask”, w 2020 roku miała miejsce premiera płyty „Duch”.
Artysta obecnie kończy pracę nad czwartym albumem. Dotychczas premierę miały single „Zaraz się zacznie” z Kwiatem Jabłoni, „Co i tak nadejdzie” z gościnnym udziałem Dawida Tyszkowskiego oraz „Rdza” z Krzysztofem Zalewskim.

Koncert współfinansowany  z dotacji przekazanej przez Powiat Starachowicki.
Wstęp wolny, zapraszamy!