Już w najbliższą niedzielę – 6 listopada o godzinie 19.00 ostatni z koncertów w ramach XXXIII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej – Zaduszki jazzowe w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Aleja Jana Pawła II 21, Starachowice), a wystąpi na nich znakomity pianista Łukasz Mazur z projektem „Impresje Świętokrzyskie”.
Łukasz Mazur to wirtuoz instrumentów klawiszowych z Kielc, powołał do życia nowy projekt sygnowany własnym nazwiskiem – Luka Mazur Quartet. Znakomity pianista zajmuje się graniem niełatwej jazzowej muzyki, którą łączy z wpływami słowiańskiego folku. „Impresje Świętokrzyskie” to autorski projekt inspirowany świętokrzyskim folklorem.
Tematy, tak piękne jak nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy, nowatorski sposób, przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę.
Zespół zagra w składzie:
Michael Jones – skrzypce, altówka oraz wszelkie inne „strunowce”
Max Kowalski – kontrabas elektryczny
Kuba Mazur – perkusja
oraz dowodzący całością Łukasz Mazur – fortepian, instrumenty klawiszowe.
Wstęp jest wolny, zapraszamy!
Koncerty w ramach festiwalu odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka.

Leave a Comment