Park Kultury w Starachowicach zaprasza na piątą odsłonę „Pejzażu z piosenką” w wykonaniu Tomasza Kordeusza – jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprasza zawsze znakomitych gości.

21 lipca o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmią niezwykłe głosy.
Obok starachowickiego artysty wystąpią: Antoni Muracki, Dominika Świątek, Piotr Golla, Norbert Pajek oraz Krzysztof Daukszewicz.
Wstęp na koncert jest wolny, serdecznie zapraszamy!
Koncert odbywa się w ramach projektu Lato z Kulturą.
Tomasz Kordeusz jest autorem tekstów, wykonawcą autorskich ballad, a także kompozytorem piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, reklamy.
Jego piosenki zdobywały i nadal zdobywają nagrody na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, a napisany przez niego przebój „Mamy po 20 lat” z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk był piosenką roku 1987. Jako wykonawca jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. OPPA w 1983, 1986 i 2006, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, KRAM-u, PPA w Myśliborzu i wielu innych. W latach 1991-2001 rysował satyryczne komentarze w największym ówcześnie kieleckim dzienniku – „Słowo Ludu”, pisał tam również felietony i humoreski.
Był współzałożycielem Radia MTM FM w Starachowicach, pierwszej rozgłośni komercyjnej w mieście, kierował także promocją Radia Kielce SA.
W Internecie, w czasie pandemii publikował cykl „Domowy Album z Piosenkami”, w którym prezentował swoje ballady.
W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek, a na koncie ma współpracę m.in. z Piotrem Salatą, Markiem Terczem, Bronisławem Opałką, Mariolą Berg, zespołem Mafia.
Rok 2022 przyniósł starachowickiemu artyście kolejną nagrodę!
W trakcie koncertu „Premiery” na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymał nagrodę za najlepszy tekst, a współpracująca z nim Karolina Lizer nagrody jury i publiczności za utwór „Czysta woda”.