kup bilet

16 października o godzinie 18.00 wielkie święto teatru w Parku Kultury – ze spektaklem „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa odwiedzi nas Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc.
W październiku w ramach zainicjowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programu „Teatr Polska”, Teatr z Kielc odwiedzi łącznie siedem miejscowości w województwach świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim, opolskim i dolnośląskim. Widzowie zobaczą spektakl „Wiśniowy sad” – jeden z najczęściej inscenizowanych dramatów Antoniego Czechowa, przez samego autora określany mianem komedii, który od lat niezmiennie trafnie ukazuje postęp rozpadu więzi międzyludzkich, gloryfikowanie wartości pieniądza i refleksje po tym, co odchodzi w przeszłość.
„Wiśniowy sad” to historia rosyjskiej arystokratki wracającej z Paryża do prowincjonalnej posiadłości, której istotną część stanowi tytułowy wiśniowy sad, jest odzwierciedleniem współczesnych niepokojów i emocji. Spektakl w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego jest powrotem do czechowowskich rozważań na temat kondycji człowieka, jego natury i słabości. Przedstawienie zasłużyło na pozytywne oceny krytyków, którzy docenili reżyserski koncept, aktorstwo oraz warstwę wizualną. Za rolę Lubow Raniewskiej aktorka Joanna Kasperek otrzymała nominację do Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kobiecą kreację aktorską w sezonie 2019/2020.
Po każdej prezentacji spektaklu zapraszamy na spotkanie z występującymi w nim aktorami.
Tegoroczna edycja programu TEATR POLSKA jest szóstą, w której uczestniczy Teatr im. S. Żeromskiego.
Zadanie finansowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Bilety w cenie 10zł do nabycia w Parku Kultura oraz on-line na stronie: parkkultury.starachowice.eu.
Wciąż spotykamy się w reżimie sanitarnym, dlatego na widowni może zasiąść ograniczona liczba publiczności (maksymalnie 200 osób), obowiązuje dezynfekcja rąk, noszenie maseczki, zachowanie odstępu 1,5 m w kolejce do Kasy, 1 osoba w toalecie, brak możliwości skorzystania z szatni. Dbajmy nawzajem o swoje bezpieczeństwo!

 

Leave a Comment