Paulina Kowalczyk i Mikołaj Dyka z Wokalnego Studia Piosenki pod kierunkiem Piotra Mrózka, zakwalifikowali się do finału XXVII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu „ FACE THE MUSIC BRZEG 2020”.

To ogromny sukces młodych wokalistów szlifujących swój talent w Parku Kultury, bowiem znaleźli się wśród trzydziestu pięciu wyróżnionych wykonawców w kategorii młodzieżowej, a liczba zgłoszeń na Festiwal była niebagatelna. Pomimo pandemii wpłynęło ponad 230 zgłoszeń, co jak podkreślają sami organizatorzy Festiwalu jest absolutnym rekordem.
Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu zainaugurowano 27 lat temu, chcąc zachęcić młodzież i dzieci do nauki języka angielskiego. W pierwszych latach obejmował on lokalne szkoły podstawowe i szkoły średnie. W ciągu 3 lat międzyszkolny przegląd piosenki przekształcił się w festiwal ogólnopolski. O randze imprezy świadczy wiele nagród zarówno dla samego Festiwalu jak i jego twórcy i dyrektora – Wojciecha Toporowskiego. Swoje muzyczne i aktorskie kariery od tego właśnie Festiwalu rozpoczęli: Alicja Bachleda-Curuś, Dominika Gawęda, Monika Urlik, Georginia Tarasiuk czy Kamil Bednarek.
A finał Festiwalu Piosenki Angielskiej już 1-2 października 2020r. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy mocno kciuki!

Leave a Comment