Wierzymy, że w  trudnych czasach sztuka działa kojąco, pozwala zapomnieć o codzienności i choć na chwilę przenosi w zupełnie inny wymiar.
Park Kultury ma zaszczyt zaprosić na kolejną wystawę on-line.
16 października (piątek) o godzinie 17.15  – “Pomiędzy konstrukcją a emocją” – wystawa Marcina Słowika-Wilczyńskiego – artysty niezwykłego, który podzielił się z nami swoimi pracami.
Dr Marcin Słowik-Wilczyński
Urodzony w 1973 roku w Starachowicach. W latach 1994-1999 studia w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek pedagogika specjalna. W latach 1998-2003 studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Dyplom w pracowni malarstwa u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, aneks w pracowni rysunku u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego oraz w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Krzysztofa Wyznera. W latach 2004-2006 studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki
w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni malarstwa u prof. Janusza Orbitowskiego aneks w pracowni rysunku u prof. Marka Szymańskiego, w pracowni tkaniny artystycznej u prof. Lilli Kulki oraz w pracowni interdyscyplinarnej u prof. Zbigniewa Bajka.
Absolwent Środowiskowych Studiów Doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa w  pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej.
W 2015 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Zrealizował 16 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w około 50 prezentacjach grupowych.Twórczość w zakresie: malarstwa, rysunku, kompozycji przestrzennych.
Zapraszamy!!!

Leave a Comment