Ponad 200 osób uczestniczyło w polsko – ukraińskim spotkaniu bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Spółdzielnie Socjalną Integracja przy współpracy z Parkiem Kultury.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Gości powitał składając świąteczne życzenia Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki, w imprezie uczestniczyły także dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek – Piwarska oraz Inna Mekheda asystentka międzykulturowa z Biura Prezydenta Miasta.
Polsko – ukraińskie kolędowanie było bardzo udane, panowała wyjątkowa atmosfera i co najważniejsze, wszyscy nasi goście byli zadowoleni – mówi dyrektor Piotr Głowacz ze Spółdzielni Socjalnej Integracja – Przyjechało około 200 osób z terenu całego powiatu, uchodźcy mieszkający w naszym kraju, osoby niepełnosprawne, było świątecznie i radośnie.
Minikoncert polskich kolęd i pastorałek zaprezentowały solistki z Wokalnego Studia Piosenki Piotra Mrózka. Z kolei wokalistki z Ukrainy zaśpiewały ukraińskie pastorałki.
Goście spotkania samodzielnie wykonywali stroiki świąteczne, bombki choinkowe i inne ozdoby bożonarodzeniowe w ramach warsztatów zorganizowanych przez Park Kultury. Pośród najmłodszych uczestników największym zainteresowaniem cieszyło się zdobienie świątecznych pierników. Oczywiście nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który wręczał prezenty.
Warsztaty poprowadzili: Małgorzata Wyderska, Małgorzata Zaborska, Julia Ostatek, Piotr Kędziora i Radosław Płusa.
Świąteczne spotkanie integracyjne odbyło się w ramach, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach, projektu pn.: „Świętokrzyskie dla Ukrainy”.

Leave a Comment