26 czerwca 2022 roku w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni zaprezentują się zespoły ludowe z całego kraju zachwycając strojami, odrębną muzyką i zwyczajami. Dzień wcześniej – w sobotę, 25 czerwca – ulicą Sienkiewicza w Kielcach przejdzie barwny i rozśpiewany korowód uczestników festiwalu. Po raz pierwszy wydarzenie, organizowane przez Polskie Radio Kielce od 2010 roku, ma formułę ogólnopolską.

Ale zanim jednak nastąpi wielki finał we wszystkie weekendy czerwca poprzedzające to wydarzenie zapraszamy na koncerty w różnych
miejscowościach województwa świętokrzyskiego, podczas których rozsmakujemy się w kulturze ludowej. 11 czerwca o godzinie 18.00 “Jawor u źródeł kultury” zawita do Amfiteatru Parku Miejskiego w naszym mieście. Będzie można pośpiewać i potańczyć! Wystąpią kapele i zespoły ludowe – Teatr Muzyczny nad Kamienną “Starachowianie”, Zespół Pieśni i Tańca “Godziembianie”, zespół śpiewaczy “Gromada” i kapela “Sąsiedzi” z Tychowa Starego, zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkiej Wsi.

Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy!!!

Leave a Comment