8 lipca (piątek) o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zapraszamy na koncert „Od operetki do musicalu” w wykonaniu wybitnych solistów oraz zespołu Strauss Ensemble. Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka i Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka odbędzie się w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.

Międzynarodowemu Festiwalowi, który corocznie jest największym wydarzeniem kulturalnym w Busku Zdroju, patronuje Krystyna Jamroz, która w tym mieście spędziła dzieciństwo. Na kształt Festiwalu składają się koncerty główne ale też wystawy plastyczne, fotograficzne eksponowane w miejscach odbywania się koncertów, jak również tradycja przyznawania „Słoneczka Festiwalowego”. Wydarzenie od lat przyciąga wierną publiką, a także wybitnych artystów, m.in.: Małgorzatę Walewską, Teresę Żylis – Garę, Agnieszkę Duczmal, Rafała Blechacza, Leszka Możdżera, Wiesława Ochmana, Krzysztofa Pendereckiego,  Jerzego Maksymiuka czy muzycznych tuzów światowego formatu jak chociażby Nigel Kennedy. Dyrektorem Festiwalu jest pan Artur Jaroń.
Wybór miejsc odbywania się koncertów nie jest przypadkowy, począwszy od Buska – Zdroju, poprzez Bazylikę Kolegiacką Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wiślicy, do koncertów w Ożarowie, Glinianach, Solcu – Zdroju , Synagodze Pińczowskiej. W tym roku do tych miejsc dołączają Starachowice, co jest dla nas nie lada zaszczytem i wyzwaniem. Istotą zadania jest prezentowanie wartościowych dzieł polskich i światowych kompozytorów powstałych od średniowiecza po współczesność. Szczególną wagę organizatorzy przywiązują do promowania dorobku kompozytorów polskich, wyłanianie i wspieranie młodych talentów muzycznych w trosce o pozyskanie nowych świadomych odbiorców.
Podczas koncertu w Starachowicach, który został zaplanowany na 8 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego  będziemy mieli przyjemność posłuchać Magdaleny Idzik – mezzosopran, Adama Zdunikowskiego – tenor, Edyty Krzemień – sopran i Marcina Jajkiewicza – wokalistę jazzowego oraz zespół Strauss Ensemble, pod kierownictwem Artura Jaronia, który poprowadzi koncert. A usłyszymy m.in. „Dziewczęta z Barcelony” z operetki „Clivia”, „Memory” z musicalu „Koty” , „New York, New York”, „Yesterday”,  „Przetańczyć całą noc” czy „Miłość Ci wszystko wybaczy”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy!

Leave a Comment