Mocne brzmienia w Amfiteatrze czyli NOYA i Ankh zagrają w Starachowicach!!!
11 lipca (niedziela) o godzinie 18.00 dwa koncerty dla fanów rockowej muzyki w wykonaniu starachowickiej grupy NOYA i legendarnego już kieleckiego zespołu Ankh. Wstęp wolny!
NOYA to starachowicka grupa, która powstała na jesieni 2018 roku. Grają autorską muzykę rockową w klimatach alternatywnych. Na swoim koncie mają ponad dwadzieścia koncertów, a ich siłą napędową jest wierną publika.
W październiku 2019 r. wygrali 1 Edycję Festiwalu „Rockowe świętokrzyskie” w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w listopadzie miała premierę pierwsza płyta EP pt. „Dźwięki nowego dnia”. Obecnie pracują nad pierwszą pełną płytą z autorskimi utworami.
Zespół zagra w składzie:
Emil Mytych – Vocal, gitara rytmiczna
Jaromir Dąbek – Bas, klawisze
Paweł Ziober – Gitara solowa
Kamil Guła – perkusja
ANKH – grupa rockowa rodem z Kielc, od 25 lat jedno z najciekawszych zjawisk lat 90. Na rynek muzyczny weszli przebojem. W lipcu 1993 roku na Rock Festiwalu w Kielcach zdobyli nagrodę publiczności. Tego samego roku odnieśli kolejny, dla zespołu jeszcze ważniejszy sukces. Na Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin ’93 otrzymali niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad – kontrakt na nagranie płyty – i najważniejszą dla zespołu – nagrodę publiczności. Pod koniec 1993 roku zespół był już faktycznym wydarzeniem na krajowym rynku  muzycznym, a liczne koncerty potwierdziły potrzebę istnienia grupy ANKH. W lutym 1994 roku ukazała się debiutancka kaseta zespołu  – „Ankh”, a cztery miesiące później płyta kompaktowa (tzw. „czarna”). Była hitem zarówno artystycznym jak i komercyjnym (sprzedana w ponad 80 tys. egz.). Na kolejnym, i jak się później okazało – ostatnim, Festiwalu Jarocin ’94 grupa wystąpiła już w charakterze gościa. Specjalnie na okoliczność tego występu została wydana kaseta z  materiałem akustycznym zatytułowana „Ankh – Koncert akustyczny”. W styczniu 1995 roku pojawiła się płyta  „Ziemia i Słońce”. W latach 1995 i 1996 ANKH był Laureatem nagrody „Złoty Bąk” przyznawanej przez W.O.Ś.P. Kolejne lata to setki koncertów w Polsce oraz za granicą: koncerty w Niemczech, USA, Meksyku i Brazylii. Zostały też wydane kolejne albumy grupy. Za udział w międzynarodowych festiwalach muzyki art.-rock grupa otrzymała Odznakę „Zasłużonego dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Sztuki. Po dłuższej przerwie zespół wydał nowy album pod tytułem „Tu jest i tam jest” w kwietniu 2018 r. Jest to kolejne art. rockowe dzieło grupy. Muzyka ambitna, poetyckie teksty, wysokiej jakości brzmienia całości. Aktualny skład tworzą: Piotr Krzemiński – śpiew, gitara elektryczna, Joanna Chudyba – skrzypce, Krzysztof Szmidt – gitara basowa, Michał Pastuszka – instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna Jan Prościński – perkusja, instrumenty perkusyjne, Jan Rusin – perkusja.

Leave a Comment