Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Starachowic zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach.
Od 19 do 21 czerwca 2023r. na starachowickim rynku będzie można odwiedzać mobilny pawilon, w którym usytuowana będzie interaktywna wystawa. „Muzeum na kółkach” to jedyny w Polsce projekt edukacyjny, który na tak szeroką skalę przybliża historię polskich Żydów i przywraca pamięć o lokalnej społeczności żydowskiej. Wystawa poprzez nowoczesną formę ekspozycji pozwala „doświadczyć historii”, co jest szczególnie cenne w przypadku młodych ludzi.
Projekt mobilnego muzeum powstał także z myślą m.in. o mieszkańcach mniejszych miejscowości, dla których przyjazd do Warszawy wciąż pozostaje przedsięwzięciem kosztownym i czasochłonnym.
Z kolei w Parku Kultury odbywać się będą warsztaty dla uczestników w każdym wieku, a 20 czerwca zaprosimy Was na historyczny spacer ul. Krętą – śledźcie naszego Facebooka.
Pawilon można będzie zwiedzać w dn. 19-21 czerwca w godzinach
11.00-17.00 – prosimy o zapisy pod nr tel. 501350300
 Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich oraz Budżetu Krajowego.