30 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na nowe logo Parku Kultury. Przez dwa kolejne tygodnie trwały konsultacje prawne, a dziś z radością wreszcie możemy poinformować, że zwycięskim projektem jest praca Pani Beaty Nikolajczyk – Miniak.

Konkurs na logo Parku Kultury w Starachowicach ogłoszono w październiku 2020 roku. Starachowickie Centrum Kultury, które w czerwcu zostało połączone z Młodzieżowym Domem Kultury już jako jedna placówka przyjęło nazwę Park Kultury, co za tym idzie potrzebna była też zmiana dotychczasowego logo. Konkurs miał charakter otwarty i ogólnopolski. Do 15 grudnia na adres korespondencyjny oraz mailowy Parku Kultury spływały prace, które jak określono w regulaminie konkursu powinny budzić dobre skojarzenie z placówką, działać jak symbol, być czytelne i łatwe do zapamiętania. W konkursie o nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł wzięła udział niebagatelna liczba prac – 217. Jury w składzie: Agnieskza Lasek Piwarska – dyrektor Parku Kultury, dziennikarka, animator kultury; Marcin Słowik Wilczyński – doktor sztuki, artysta, pedagog, autor 16 wystaw indywidualnych i uczestnik około 50 wystaw grupowych; Kacper Celuch – instruktor animacji poklatkowej w Parku Kultury, twórca filmów, grafik; po obejrzeniu wszystkich prac jednogłośnie postanowili, że zwycięzca konkursu na nowe logo Parku Kultura w Starachowicach jest Pani Beata Nikolajczyk – Miniak.

Beata Nikolajczyk – Miniak urodziła się  w 1986 roku w Zgierzu. Studia wyższe  ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku na wydziale Wzornictwa i Architektury WnętrzAkademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.Od 2012 roku jest pracownikiem etatowym macierzystej uczelni. Prowadzi działalności z zakresu projektowania produktu, wizualnej, aranżacji wnętrz, wystawiennictwa. Jej projekty są nagradzane w prestiżowych konkursach:

Make me, Mazda Design, Strzemiński – Projekt, projekt Design 28, Rocznik 2012, Konkurs na pomysł, Moda na recykling, Wedel Vintage;

prezentowane są na wielu wystawach krajowych oraz międzynarodowych. Regularnie współtworzy oraz uczestniczy w rożnego rodzaju plenerach, warsztatach, imprezach artystycznych. A tak o zwycięskim projekcie logo Parku Kultury pisze sama autorka.

„Logotyp jest kluczowym elementem komunikacji wizualnej, który przedstawia tożsamość danej organizacji w formie graficznej w sposób czytelny. Proponowany symbol dla Parku Kultury składa się z 4 prostokątnych elementów optycznie zamkniętych w kwadracie. Opracowane prostokąty nawiązują do aktywności (zajęć muzycznych, artystycznych warsztatów, zajęć teatralnych i innych twórczych działań) prowadzonych przez Park Kultury. W proponowanych kształtach znajdziemy nawiązanie do klawiszy różnych instrumentów muzycznych, obrazów, sceny teatralnej. Zróżnicowany kształt prostokątów razem z zastosowanym kodem kolorystycznym wzbudza pozytywne odczucia, zachęca do pracy twórczej, kreacji”.

Leave a Comment