Wczoraj, w Parku Kultury, do późnych godzin nocnych, toczyły się burzliwe obrady Jury Magii Powiatu Starachowickiego.  W końcu doszli oni  do porozumienia a ich werdykt poznamy 18.11.2021 o godzinie 18:00 w sali wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej.

PROJEKT JEST DOFINANSOWANY PRZEZ POWIAT STARACHOWICKI.

W skład Jury weszli:

Małgorzata Zatorska – absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, aparat fotograficzny jest zawsze w jej plecaku podczas podróży małych i większych .

Marcin Bondarowicz – przewodniczący – (ur. w 1976 r. w Starachowicach) rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i za granicą. Autor licznych publikacji prasowych. Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Od lat współpracuje z Środowiskowym Domem Samopomocy w Starachowicach gdzie prowadzi zajęcia plastyczne (terapia przez sztukę). Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora:  www.bondarowicz.net/

Krystian Dróżdż  – rocznik 76 –  absolwent Politechniki Radomskiej od wielu lat związany z świętokrzyskim środowiskiem twórców, niezrzeszony bezpartyjny. Działa i tworzy od wielu lat przy MCK wraz z grupą foto ZOOOM. Laureat wielu nagród foto – m.in. “Życie jest piękne”, “Portret prawdziwy”, “Definicja przestrzeni”, “Wszystkie dzieci świata”, “Magia powiatu”. Stawia na promocje sztuki dobrej fotografii, która obok innych form audiowizualnych stanowi ważny element życia mogący mieć znaczący wpływ na kształtowanie postaw i zachowań w społeczeństwie. Mówi, że  dobra fotografia niesie treść ma symbolikę i przekaz.

Leave a Comment