7 marca o godzinie 17.00 w Parku Kultury wielkie święto miłośników kina i muzyki. Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie panie ale nie tylko na seans filmu „Artysta” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Greger Garage. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście i bez wątpienia ciekawa propozycja żeby w sposób niesztampowy uczcić to święto.„Artysta” to film reżysera Michela Hazanaviciusa z 2011 roku, który został zrealizowany w konwencji kina niemego i czarno – białego. Film miał swoją premierę  w Cannes, gdzie Jean Dujardin odebrał nagrodę dla najlepszego aktora, a na ceremonii wręczenie Oscarów w 2012 film otrzymał aż 5 statuetek, w tym za najlepszy film, reżyserię i dla aktora pierwszoplanowego. „Artysta” to historia aktora Georgea Valentina, który jest gwiazdą kina niemego w Hollywood, jednak jego kariera przeżywa załamanie po przełomie dźwiękowym – dla gwiazd niemych filmów nie ma miejsca w kinie dźwiękowym. Tymczasem rosnącą sławę zdobywa jego znajoma, młoda aktorka Peppy Miller, która staje się gwiazdą filmów mówionych.
Do filmu muzykę na żywo zagra zespól Greger Garage. Liderem zespołu jest Przemek Greger – gitarzysta m. in. Sitting Up Late, Hot Asterix, Plastic Bag. W okresie Plastic Bag doszło do nawiązania współpracy z wieloma ważnymi muzykami: Antonim „Ziutem” Gralakiem (Tie Break), Włodzimierzem „Kiniorem” Kiniorskim, Mateuszem Pospieszalskim, Andrzejem Rajskim, Zbyszkiem „Uhuru” Brysiakiem czy niemieckim instrumentalistą Locko Richterem. Z ważniejszych projektów, w których Przemek Greger odegrał istotną rolę, należy wymienić jeszcze choćby Tam Tam Project oraz rozpoczętą w latach 90. współpracę ze Stanisławem Soyką. W 2019 roku ukazała się pierwsza od kilkunastu lat w pełni autorska płyta Stanisława Soyki, zatytułowana „Muzyka i Słowa Stanisław Soyka” i to  właśnie podczas pracy nad albumem „Studio Wąchock” doszło do spotkania i nawiązania współpracy pomiędzy Przemkiem a Rafałem Gęborkiem – trębaczem zespołu Greger Garage, rodzimym starachowiczaninem.
Przemek Greger jest w pełni świadomym Artystą, który odważnie zabiera głos w ważnych kwestiach społecznych i politycznych, angażuje się również w rozmaite ambitne projekty artystyczne. Artysta zajmuje się również tworzeniem muzyki filmowej.
W Starachowicach zespół wystąpi w składzie:  Przemek Greger – gitara, Rafał Gęborek – trąbka, Paweł Janaszek – bas, Kamil Olesiński – perkusja.
Wstęp na seans z muzyką na żywo jest WOLNY.
Ze względu na aktualne wytyczne GiS i MKiDN poprosimy o rezerwacje miejsc pod nr tel 41 274 65 25 lun ma FB Kina Kultura. Na sali kinowo – widowiskowej obowiązują obostrzenia (50% publiczności, maseczki, dystans, dezynfekcja).

Zapraszamy!

Leave a Comment