Festyn rodzinny „WITAJ LATO” w Starachowicach

Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień objął honorowy patronat nad festynem rodzinnym pn. „Witaj Lato”, rozpoczynającym wakacje w naszym mieście. Impreza odbędzie się sobotę 5 lipca, na terenie rekreacyjnym nad zalewem „Lubianka”. W programie m.in. występy zespołów muzycznych, rodzinne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ gwiazdy wieczoru – zespołu MAFIA! Zapraszamy.

Zabawa rozpocznie się od godziny 15.00, kiedy to na scenie wystąpią tancerze i wokaliści ze starachowickich placówek kulturalnych, ale nie tylko. W przerwach pomiędzy występami odbywać się będą ciekawe konkursy rodzinne z atrakcyjnymi nagrodami. Główną nagrodą będą trzy wysokiej klasy rowery ufundowane przez firmę MAN Bus Sp. z.o.o. Zapowiadamy wiele wodnych atrakcji. Dla uczestników sobotniej zabawy przygotowano bezpłatne przejażdżki kajakami, skuterem wodnym i pontonem.

  • Zapraszam mieszkańców naszego miasta w sobotnie popołudnie nad zalew Lubianka. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji. – mówi Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień. – Mam nadzieję, że pogoda dopisze i bawiąc się w miłej i rodzinnej atmosferze powitamy tegoroczne wakacje. Zapewniam również, iż jest to pierwsza z wielu imprez rozrywkowo, sportowych jakie podczas tego lata odbędą się w naszym mieście. Jeszcze raz serdecznie zapraszam. Tego dnia nie możecie Państwo pozostać w domach. Spotykamy się nad zalewem „Lubianka”.

W sobotnie popołudnie na letniej scenie, która stanie nad starachowickim zalewem „Lubianka” wystąpią soliści Studia Piosenki SCK oraz tancerze Studia Tańca TAKT. Muzyczną niespodzianką będzie występ zespołu VIA FAMILY z Krymu, będącego zwycięzcą ukraińskiej edycji programu “Mam talent”. Dla fanów rocka zagra zespół KEFI ROCK. W dalszej części festynu starachowickiej publiczności zaprezentuje się, pochodzący z Warszawy, zespół KOLOROFON. Muzyka zespołu to noise, pop, punk, d’n’b, punk doprawione absurdalnymi z pozoru lecz bardzo osobistymi tekstami.

Największą atrakcją zapewne będzie koncert gwiazdy wieczoru zespołu MAFIA, którego sponsorem jest powstające w Starachowicach Centrum Handlowe Galardia.

– Choć nasze Centrum jest jeszcze w fazie budowy my już czujemy się częścią Starachowic i chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkańców. Choć do Galardii pierwszych klientów będziemy mogli zaprosić jesienią bieżącego roku, już dziś zapraszamy na koncert gwiazdy wieczoru. Życzymy udanej zabawy” – mówi rzecznik prasowa Centrum Galardia, Agata Radla-Piechowicz.

Wstęp na festyn jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!!!

Partnerzy, którzy przyczynili się do organizacji festynu to: Centrum Handlowe GALARDIA, MAN BUS Sp. z o.o., Hotel Senator Starachowice – Arkadiusz Pająk i Filip Prokop, Zakład Opieki Doraźnej PREKS, Zakład odlewniczy Metal Kolor, Tonsmeier Polska Sp. z o.o., Szkoła językowa SPEAK OUT, Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach, Centrum Medyczne VISUS, 38 SDH im. E. Plater, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, TOI-TOI Polska Sp. z o.o., – Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. – Zakład Energetyki Cieplnej S. z o.o. – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Leave a Comment