Koncert przeniesiony na 17 czerwca 2021r. godz 19.00

Informujemy, że z powodów epidemicznych, obowiązujących wytycznych GIS – 50 % sali, miejsca z zakupionych wcześniej biletów nie obowiązują, przed koncertem wyznaczona osoba wskaże dostępne miejsca.

„Jedno jest niebo dla wszystkich” – koncert pieśni cygańskich w PK.
17 czerwca 2021r. o godzinie 19.00 w Parku Kultury wystąpi Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni z koncertem „Jedno jest niebo dla wszystkich”.
Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007), a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu „ Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2013 roku. Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej. Don Vasyl & Roma Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów.
Zapraszamy na ten jedyny i niepowtarzalny koncert. Bilety w cenie 80zł do nabycia w kasie Kina Kultura oraz online na parkkultury.starachowice.eu

 

Leave a Comment