„Bajka na szlaku” – prapremiera
To był cudowny wieczór. Prapremiera „Bajki na szlaku” zgromadziła prawdziwie tłumy. Na widowni zasiedli starachowiczanie w każdym wieku. A aktorzy zagrali rewelacyjnie. Było wyjątkowo i międzypokoleniowo.
Wystawiana „Bajka na szlaku” to przedstawienie z ogromną dawką humoru, gdzie rzeczywistość miesza się fantazją. Bajka dla dzieci i dorosłych, przygotowana przez mieszkańców dla mieszkańców Starachowic.
Akcja bajki przenosi widzów do świętokrzyskiej puszczy jodłowej, gdzie na szlaku gubi się dwoje uczniów Ola i Kuba, uczestnicy szkolnej wycieczki. I wtedy rozpoczyna się prawdziwa przygoda, bo ta puszcza jest inna, dziwna, a na szlaku można spotkać np. sprzedawcę kokosów, czarownicę z odkurzaczem i pełnego rozterek Stefana Żeromskiego. Nasi bohaterowie przeżywają tu m.in. starcie z agresywnymi wiewiórkami, godzą skłóconych krasnali i prawie adoptują kompsognata. Podczas swej wycieczki spotykają również piękne i roztańczone Driady oraz trzy, chore i obolałe wilki. To niebywałe, ale udaje im się wyprowadzić z równowagi najmądrzejszą z mądrych, wszechwiedzącą Lamę Alpakę…. A może to wszystko wcale się nie zdarzyło, może to tylko był sen…
Autorami prezentowanej bajki byli Bogumiła i Kacper Celuch. A aktorzy wcielający się w bajkowe postacie to m.in. uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów artystycznych. Rewelacyjna młodzież ze starachowickich szkół, kochani i niezastąpieni seniorzy oraz osoby, które pomimo codziennych aktywności zawodowych znaleźli czas i zaangażowali się w przygotowanie spektaklu.
Kolejne spektakle „Bajka na szlaku” odbędą się we wtorek 25 października, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w środę 26 października, do Szkoły Podstawowej nr 10, godz. 18.00.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.
A w spektaklu wystąpili: Weronika Nowak i Bartek Kołacz, Jacek Tarnowski, Jolanta Wiśniewska Aleksandra Piotrowska, Karolina Podgórska, Adam Gozdur, Bartosz Bochniak, Karol Cygan, Ilona Traczyk, Iwona Dziubińska Czerko, Zofia Witkowska, Barbara Łoginow, Ina, Antek i Weniamin Mekheda, Piotr Majcher, Monika Kowalczyk – Kogut, Krzysztof Karpik, Agnieszka Polak, Katarzyna Zarychta, Nikola Kiepas, Julia Kiljan, Natalia Kałuziak, Malwina Glanowska, Natalia, Kuśnierek, Aleksandra Jurkowska, Magdalena Jagiełło, Amelia Kozdęba, Laura Niewczas, Aleksandra Racka, Wiktoria Pocheć, Maja Bębenek, Aleksandra Cygan, Wiktoria Pałka, Oliwia Rękawik, Patrycja Stanicka, Aleksandra Konarska, Katarzyna Rakowska, Lena Szwed, Magdalena Robaczewska i Piotr Czuba.
Scenariusz: Bogusława i Kacper Celuch
Reżyseria: Agnieszka Lasek – Piwarska
Choreografie: Alicja Andrzykowska i Julia Ostatek
Oprawa plastyczna: Małgorzata Drela
Kostiumy: Małgorzata Drela, Henryka Stokowiec, Pracownia Strojów Tanecznych „Aida”
Światło: Aleksander Religa
Dźwięki: Marcin Gęborek
Koordynacja projektu: Iwona Tamiołło
Fotorelacja – Katarzyna Gritzmann
O fryzury aktorów zadbał Mateusz Woźniak ze Studia Fryzur. Podziękowania składamy Marioli Gałce oraz Małgorzacie i Tedeuszowi Dziamka za udostępnienie sal Domu Nauczyciela.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu, które Park Kultury po raz trzeci pozyskał z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.