Kamil Bednarek z zespołem ponownie w Starachowicach!

21 kwietnia b.r. (czwartek) o godzinie 18.00 w sali widowiskowej SCK wystąpi znakomity wokalista – Kamil Bednarek z zespołem. Zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Oddycham”. To już drugi występ muzyka w naszym mieście, mamy nadzieję, że i tym razem muzyka reggae rozgrzeje starachowicką publiczność.

Kamil Bednarek – znany również jako MaccaBraa – to polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, zwłaszcza młodemu pokoleniu. W latach 2008 – 2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku działa artystycznie pod nową nazwą jako zespół BEDNAREK.

Po zajęciu II miejsca w programie telewizyjnym „Mam talent” jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Pod koniec 2010 roku, razem z zespołem SGM wydał debiutancką płytę „Szanuj”, która sprzedała się w nakładzie podwójnej platyny. W kwietniu 2011 spełniło się największe marzenie Kamila – razem ze swoim zespołem wyjechał na Jamajkę. W legendarnym studiu Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston zrealizowali własne kompozycje z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział, m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground, trio wokalne „Tamlins” czy saksofonista Dean Fraser. Po powrocie wydali zarejestrowany tam materiał na płycie „Jamaican Trip”, która osiągnęła status złotego krążka.
W lipcu 2011 znaleźli się na liście „Uncharted”, amerykańskiego magazynu muzycznego „Billboard”, podsumowującego najbardziej popularne w internecie gwiazdy na całym świecie, które nigdy nie były notowane na żadnej innej liście tego magazynu. W notowaniu z dnia 7 lipca 2011 zespół trafił tam na 4. miejsce!!! 28 listopada 2012 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys ukazał się krążek zatytułowany „Jestem”. Artyści przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu niż wcześniejsze albumy SGM – mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny. Płyta łączy różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae. Ciekawostką jest udział w nagraniach sekcji dętej Zion Train, Gutka czy Dawida Portasza. Płyta „Jestem” w ciągu 4 dni osiągnęła już status złotej płyty. 29 maja 2015 roku to samo wydawnictwo wypuściło na muzyczny rynek najnowszą płytę Kamila Bednarka zatytułowana „Oddycham” i to właśnie utwory z tej płyty usłyszy starachowicka publiczność. Album uzyskał status złotej płyty i dotarł do 2. miejsca oficjalnej isty sprzedaży.

Serdecznie zapraszamy na muzyczną dawkę pozytywnej energii. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie Kina Kultura i na stronie www.sck.org.pl (+ 1 zł do ceny biletu).

Zapraszamy!!!

 

BEDNAREK 6

Leave a Comment