Lato niewątpliwie dobiegło końca o czym świadczy nie tylko zmiana temperatury na dworze ale również ciekawa oferta wydarzeń kulturalnych, które są sygnałem do inauguracji Jesieni Kulturalnej w Starachowicach.

Już 19 września (sobota)o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert inaugurujący Jesień Kulturalną w Starachowicach. W sali widowiskowej SCK wystąpi młody utalentowany pianista Łukasz Mikołajczyk.

Łukasz Mikołajczyk urodził się w 1993 roku w Siemianowicach Śląskich. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu dr Anny Góreckiej. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Raubo.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych: I nagoda ex aequo oraz Nagroda Specjalna profesor Elżbiety Stefańskiej za najlepsze wykonanie utworu Jana Sebastiana Bacha na X Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (2008); II miejsce na XVI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2010); III nagroda na Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie (2010); III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013); V nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014); zwycięzca XI Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych”, Konin-Żychlin (2014); III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015).

Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany stypendiami: Prezydenta Miasta Katowice, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezesa Rady Ministrów. W 2013 roku został stypendystą Fundacji Piotra Klera. Rok później otrzymał stypendium Krystiana Zimermana dla wyróżniających się młodych pianistów.

Podczas koncertu w Starachowicach usłyszymy następujące utwory:

Fryderyk Chopin – Nokturn E-dur op. 62 nr 2,

Etiuda h-moll op. 25 nr 10,

Etiuda cis-moll op. 10 nr 4,

Scherzo E-dur op. 54

Walce op. 34,

Fantazja f-moll op. 49,

Polonez As-dur op. 53.

Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie SCK oraz online na stronie www.sck.org.pl , serdecznie zapraszamy!

Leave a Comment