EkoSpektakl, instalacja artystyczna z plastikowych odpadów a do tego dobra zabawa ale i troska młodzieży o środowisko naturalne – 12 młodych uczestników bierze udział w ekoartystycznym projekcie, który realizowany jest w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach.
Organizatorami działań pod hasłem „Hamlet w butelce” są Stowarzyszenie „Głowa do góry” i MDK w Starachowicach. Głównymi realizatorami jest grupa młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Wśród zaplanowanych przez organizatorów zajęć są warsztaty eko – plastyki, przygotowanie etiudy teatralnej i instalacji artystycznej – tytułowego „Hamleta w butelce” – instalacji, która ma zwrócić uwagę na problem z zalewającym nas zewsząd plastikiem – ale także wyjazd do teatru w Warszawie lub w Krakowie i wizyta w Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie. Młodzież zamierza zebrać z terenu miasta jak najwięcej plastikowych śmieci i z nich właśnie stworzyć instalacje.
Zajęcia teatralne podczas których powstaje spektakl prowadzi Monika Kowalczyk – Kogut – członek zarządu Stowarzyszenia „Głowa do góry” i instruktor teatralny MDK. Instalację artystyczną pomoże stworzyć Piotr Kogut, prezes Stowarzyszenia.
Widowisko jakie powstaje w ramach projektu będzie prezentowane podczas 9 Nocy teatralnych, które odbędą się 20 września w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
– Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego. Działania mają łączyć placówki edukacyjne a takim jest MDK z organizacjami działającymi w sferze kultury –Stowarzyszenie „Głowa do góry”.

Leave a Comment