Połączone zespoły rockowe  z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach oraz kapela ludowa z Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Kukułeczka” z projektem „A ku ku: folk’n’roll” zaprezentowały się podczas koncertu charytatywnego „Pełna  micha” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Biletem wstępu na koncert była karma dla psa lub kota. Jak mówili  organizatorzy zebrano 134 kilogramy karmy, która za pośrednictwem kieleckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ma  trafić do najbardziej potrzebujących zwierząt.
Koncert odbył się 13 marca 2019 roku. Zespoły ze Starachowic prezentowały się obok Mirosława Bielińskiego, Karoliny Opałko, Bożeny Barchan, Bernadetty  Kobyłeckiej , zespołu  Very Nice i grupy Ale-Gretto. Grupa ze Starachowic wystąpiła z około 30 minutowym programem, na zakończenie imprezy  w Kielcach.
Zespoły z MDK i Kukułeczki wzięły udział w tym wydarzeniu na zaproszenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Zaprezentowały fragmenty koncertu, który był podsumowaniem projektu „A ku ku folk’n’roll”.
Przypomnijmy.  „A ku ku: folk’n’roll” to projekt, który jesienią ubiegłego roku wspólnie realizował Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach i Fundacja „Kukułeczka” . Uczestnicy projektu we wrześniu i w październiku pracowali nad repertuarem na wspólnych warsztatach w MDK. Zajęcia odbywały się pod okiem instruktora Młodzieżowego Domu Kultury  Krzysztofa Stanika – opiekuna rockmenów oraz Szczepana Królikowskiego opiekuna kapeli ludowej „Kukułeczki”. W połowie października grupy podczas koncertu w Starachowicach zaprezentowały efekty swojej wspólnej pracy a połączenie młodego rocka i muzyki ludowej bardzo spodobało się starachowickiej publiczności.  Projekt  był  realizowany  w ramach projektu Wojewódzkiego Domu Kultury „Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej”,  dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.
– Dziękujemy za zaproszenie do Kielc – mówiła Agnieszka Lasek – Piwarska, dyrektorka MDK  – Cieszymy się,  że nasz projekt ma kontynuację a młodzież, która go współtworzy radość ze wspólnego muzykowania  i możliwość prezentacji na różnych scenach. Nie chowamy instrumentów do futerałów  i gramy dalej.

podopieczni podczas koncertu podopieczni podczas koncertu

Leave a Comment