EkoTeatr, Panopticum i Artur Barciś – po raz dziewiąty odbył się festiwal, podczas którego późnym wieczorem i nocą spotykamy się z teatrem.
W tym roku Noce teatralne odbyły się 20 września. Jak zwykle dopisała publiczność, jak zwykle prezentacje były różnorodne. Jako pierwszy, o godzinie 19.15 wystąpili młodzi ludzie z EkoTeatru Stowarzyszenia „Głowa do góry” i Młodzieżowego Dom Kultury w Starachowicach.
EkoTeatr to teatr doraźny, teatr który działa od września 2019 roku, w ramach projektu „Hamlet w butelce”. Młodzi ludzie zwrócili uwagę na problem ze wszechogarniającym i zalewającym nas zewsząd plastikiem.
Potem zobaczyliśmy spektakl „Buziaki”  TEATRU  PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie.
TEATR  PANOPTICUM  Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 34 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami, reżyserami i krytykami teatralnymi, współpracują z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją. Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych na prestiżowych konkursach i festiwalach. Powstało o nim kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane oraz emitowane przez TVP1. Teatr odbył też wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w  XX  Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku, na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym sukcesem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”. Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 10 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca  muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli  teatralnych Panopticum.
O godzinie 21.00 swój niepowtarzalny show zaprezentował doskonały aktor Artur Barciś. Artysta nawiązał świetny kontakt z publicznością, opowiadał anegdoty o swojej drodze do aktorstwa i różnych doświadczeniach na scenie, kulisach zawodu, dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie, o aktorskich wpadkach, sypkach, tremie. A do tego były świetne piosenki, humor i wdzięk!
Głównym organizatorem Nocy teatralnych  jest Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach  i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach. Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy.
Zadanie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski,  Powiat Starachowicki i Gminę Starachowic.

 

Leave a Comment