Warsztaty z animacji poklatkowej odbędą się w pierwszy tydzień sierpnia w Parku Kultury w Starachowicach. Podczas zajęć powstanie film animowany.

Organizatorem projektu „Animujemy 1,5” jest Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach i Park Kultury. Warsztaty skierowane są do młodzieży z miasta i powiatu starachowickiego, która podczas wakacji pozostaje w miejscu zamieszkania i chce rozwijać swoje filmowe zainteresowania. W ramach projektu odbędą się warsztaty scenariuszowe, plastyczne (stworzenie bohaterów, budowa tła, rekwizytów) oraz animacyjne (animowanie i fotografowanie scen, nagranie ścieżki dźwiękowej i ewentualnie dialogów).  Warsztaty poprowadzi Kacper Celuch – grafik, którego pasją jest animacja poklatkowa,  realizator kilkunastu autorskich projektów w tej technice m.in. „Gdzie śpią żaby”, „Bajka z morałem”, „Pewnego razu w Starachowicach”.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Starachowicki.

To już druga edycja organizowanych w Starachowicach warsztatów pod nazwą „Animujemy”. W tym roku, z powodu sytuacji epidemicznej, zajęcia skierowane są do mniejszej niż w roku ubiegłym grupy młodych ludzi. W ubiegłym roku podczas warsztatów powstał film, który twórcy zatytułowali „Chodząca encyklopedia związków frazeologicznych”. Prapremierowy pokaz animacji odbył  się  14 lipca 2020 roku w Kinie Kultura. Film miał swoją internetową premierę 7 kwietnia 2020 roku.

Leave a Comment