„Pejzaż z piosenką” Tomasza Kordeusza i jego gości.

25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza – jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.

Czytaj dalej „Pejzaż z piosenką” Tomasza Kordeusza i jego gości.

Street Food Polska Festival

Halo Starachowice!!! Wracamy do Was! Już od 9 do 11 lipca na Placu Na Szlakowisku zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata! Będą potrawy kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej czy azjatyckiej. Dania mięsne i wegetariańskie. Coś na słodko i słono. Każdy znajdzie coś pysznego dla siebie! Najwyższa jakość gwarantowana przez Street Food Polska. Atrakcje dla dzieci, muzyka na żywo i fantastyczna atmosfera! Już dziś zapiszcie ten termin w kalendarzu. Będzie się działo! Widzimy się!

Czytaj dalej Street Food Polska Festival

Projekt Volodia

Szanowni Państwo, pogoda jest jaka jest, a że z naturą się nie dyskutuje, dlatego informujemy, że dzisiejszy koncert zespołu Projekt Volodia gra Grzesiuka zaplanowany na godz. 16.00 w Amfiteatrze przenosimy w gościnne progi Parku Kultury-wstęp oczywiście wolny, serdecznie zapraszamy!!! Dostępny będzie również mobilny punkt spisu powszechnego i wystawa poświęcona spisowi.

Projekt Volodia

3 lipca (sobota) o godzinie 16.00 zapraszamy na koncert Zespołu Projekt Volodia „Gra Grzesiuka” – Amfiteatr Parku Miejskiego – wstęp wolny!
Zespół Projekt Volodia powstał w 2007r. Jego pomysłodawca Janusz Kasprowicz- muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił do współpracy wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. Czytaj dalej Projekt Volodia

„TU rodziła się opozycja. Między Czerwcem ’76 a Sierpniem ’80”

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Miasto Starachowice oraz Park Kultury zapraszają na otwarcie plenerowej wystawy IPN „TU rodziła się opozycja. Między Czerwcem ’76 a Sierpniem ’80”. Ekspozycja została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 45. rocznicy protestów robotniczych w czerwcu 1976 r. w Radomiu, Ursusie i Płocku. Czytaj dalej „TU rodziła się opozycja. Między Czerwcem ’76 a Sierpniem ’80”