Dzień Przyjaciela 2022

9 czerwca na placu koło fontanny przy Al. Armii Krajowej z okazji Dnia Przyjaciela każdy, kto wsparł  Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku & SOPZ CANE Ferito mógł sobie zrobić zdjęcie ze swoim czworonożnym Przyjacielem. Pochodzący z Suchedniowa artysta Radek Kowalik wykonywał niezwykłe portrety, które właściciele czworonogów dostawali na pamiątkę. A udało się zebrać ok 60 km karmy, koce, zabawki dla zwierząt, smycze, miski i inne akcesoria. Dziękujemy serdecznie starachowiczanom, którzy mają niezwykle dobre serca! Mamy nadzieję, że w wakacje powtórzymy to wydarzenie!

Drugi starachowicki Dzień Przyjaciela-wspieramy bezdomne zwierzaki!

9 czerwca to Dzień Przyjaciela. Po sukcesie ubiegłorocznej akcji postanowiliśmy po raz drugi świętować go w niezwykły sposób, a przy okazji wesprzeć Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt W Rudniku & SOPZ CANE Ferito. W czwartek 9 czerwca w pobliżu fontanny przy Al. Armii Krajowej w godz. 16.00-19.00 artysta Radek Kowalik, (którego mieliście okazję poznać już z niezwykłych plakatów na przystankach miejskich i ubiegłorocznego Dnia Przyjaciela)) będzie czekał na wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję. Co trzeba zrobić? Wystarczy pojawić się ze swoim przyjacielem (może być to pies, kot, świnka morska, szczur, chomik ale też druga bliska osoba, która kocha zwierzaki równie mocno), Radek wykona dla Was fotograficzny portret z PSYjacielem, który otrzymacie na własność 🙂 w zamian za niezwykłą pamiątkę WY przynosicie coś dla zwierzaków ze Schroniska w Rudniku-karmę sucha, mokrą, zabawki, smycze, obroże, koce (prosimy o przynoszenie karm dobrych gatunkowo – część piesków w Schronisku jest w podeszłym wieku i potrzebują karm specjalistycznych). Razem pomóżmy naszym przyjaciołom z Rudnika! Zapraszamy!

“Sentymentalne powroty” – wystawa ręcznie robionych lalek w Parku Kultury

Od dziś w foyer Parku Kultury można oglądać wystawę „Sentymentalne powroty” autorstwa Jolanty Weiser i Anny Michalczyk. Wystawa to nietypowa bowiem jej bohaterkami są…ręcznie robione lalki artystyczne w strojach z okresu 20-lecia międzywojennego. Finisaż wystawy odbędzie się 23 kwietnia o godz. 16.00.

Autorki lalek malują, szyja, dziergają od lat. Podobna wrażliwość skłoniła je do założenia „spółki produkcyjnej”, a że postawiły na tworzenie oryginalnych lalek, którymi fascynowały się od lat, swój projekt nazwały „Alelale!” Obie autorki prac zgodnie podkreślają, że proces powstawania lalek jest długi i wieloetapowy. Najciekawszym etapem pracy jest tworzenie ubiorów. Ogromną radość sprawia wyszukiwanie materiałów, dodatków, koronek, guzików, klamerek – wszystko w rozmiarze mini. Każdy szczegół powinien być dostosowany do epoki i  do pozycji jaką reprezentuje lalka. Autorki wzorują się na strojach historycznych, na ilustracjach, filmach, kostiumach teatralnych. Każda lalka umieszczona jest w odpowiednim antruażu, wyposażona w rekwizyty charakteryzujące daną postać. Większość akcesoriów wykonują same lub przy pomocy rodziny i przyjaciół. Po ubraniu  i dopracowaniu szczegółów gotowa postać umieszczana jest na statywie składającym się z metalowego pręta i drewnianej podstawy. Lalki mają ok. 50 cm.

Pani Jolanta i Anna odwiedzają wiele polskich miast ze swoimi lalkami, cieszymy się, że zawitały też do Starachowic.

Zapraszamy na finisaż wystawy do Parku Kultury w najbliższą sobotę
23 kwietnia o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy!

„Pejzaż z piosenką” Tomasza Kordeusza i jego gości.

25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza – jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.

Czytaj dalej „„Pejzaż z piosenką” Tomasza Kordeusza i jego gości.”

To był weekend! 

Kolejny letni weekend za nami. To były trzy dni wypełnione przede wszystkim piękną pogoda, dobra muzyką i mnóstwem pozytywnej energii. W piątek 16 lipca w Amfiteatrze Parku Miejskiego odbyło się zakończenie Starachowickiej Ligii Orlikowej, na którym  z recitalem wystapiła wokalistka Paula “Curly” Kucharska. Sobota to “Romans muzyki i filmu w 2 aktach z antraktem” Czytaj dalej „To był weekend! ”

“Korzenie i skrzydła” – odcinek specjalny – wspomnienie Marka Tokarskiego

Dziś żegnamy Marka Tokarskiego. W tym dniu pełnym refleksji zapraszamy do obejrzenia odcinka specjalnego “Korzeni i Skrzydeł”, w którym Marka Tokarskiego wspominają przyjaciele i współpracownicy. Czytaj dalej „“Korzenie i skrzydła” – odcinek specjalny – wspomnienie Marka Tokarskiego”

Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską i finisaż wystawy jej fotografii

Zapraszamy na finisaż wystawy fotografii Elżbiety Dzikowskiej pt. RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY ŻEBY SIĘ PODOBAĆ i spotkanie autorskie z podróżniczką w Amfiteatrze Parku Miejskiego – 29.06. o godz. 19.00. Wtedy nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego na najbardziej inspirującą stylizację.