Jest propozycja logo dla Parku Kultury

Aż 217 prac graficznych autorów z całego kraju wpłynęło na konkurs na logo Parku Kultury w Starachowicach. 30 stycznia komisja konkursowa w składzie Agnieszka Lasek – Piwarska, Kacper Celuch oraz Marcin Słowik – Wilczyński, po obejrzeniu i omówieniu prac, jakie spłynęły na konkurs zaproponowała zwycięski projekt.

Czytaj dalej Jest propozycja logo dla Parku Kultury

Werdykt konkursu literackiego “Przystanek Starachowice – życzmy sobie zdrowia”

Werdykt konkursu literackiego “Przystanek Starachowice. Życzmy sobie zdrowia”. Gratulujemy laureatom, z nagrodzonymi skontaktujemy się drogą mailową 4 stycznia 2021r. Dziękujemy za nadesłane prace.

Czytaj dalej Werdykt konkursu literackiego “Przystanek Starachowice – życzmy sobie zdrowia”

Galeria pod niebem. Kolaże Radosława Kowalika na miejskich przystankach!

24 kolaże autorstwa Radosława Kowalika eksponowane są na miejskich przystankach autobusowych. Wystawa to część projektu „Przystanek Starachowice – życzmy sobie zdrowia”. Prace Radosława Kowalika prezentowane są na 24 przystankach na terenie miasta, między innymi na linii autobusów nr 5 i nr 2 ale również przy ul. Niepodległości czy Prądzyńskiego. Czytaj dalej Galeria pod niebem. Kolaże Radosława Kowalika na miejskich przystankach!

Konkurs literacki “Życzmy sobie zdrowia” – czekają nagrody

Nagrody rzeczowe, w tym między innymi tablety, czekają na laureatów konkursu literackiego on – line p.n. „PRZYSTANEK STARACHOWICE. ŻYCZMY SOBIE ZDROWIA”. Wziąć w nim udział może każdy, kto skończył 7 lat.
Czytaj dalej Konkurs literacki “Życzmy sobie zdrowia” – czekają nagrody

Chór Kameralny „Portamento” rozbił bank nagród!

Chór „Portamento” z Parku Kultury w Starachowicach z Grand Prix, Złotym Dyplomem i  nagrodą dla dyrygentki – Bożeny Magdaleny Mrózek. Sukces zespołu na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”.

Czytaj dalej Chór Kameralny „Portamento” rozbił bank nagród!

“Pokłóćmy się, pogódźmy się”. Zaczęliśmy!

W Parku Kultury zaczęliśmy działania projektu “Pokłóćmy się, pogódźmy się”. Uczestnicy – młodzież ze Starachowic i powiatu starachowickiego będą poznawać m.in. tajniki rzeczowej i merytorycznej dyskusji, technik autoprezentacyjnych, debatowania, argumentowania.

Czytaj dalej “Pokłóćmy się, pogódźmy się”. Zaczęliśmy!

Pchli targ w Starachowicach

Antyki, rękodzieło, książki i płyty winylowe z muzyką klasyczną i rozrywkową, monety, różnego typu szkło i szkliwo, ubrania i buty dla dzieci i dorosłych, wózki i akcesoria dla maluchów, zabawki, gry, puzzle ale także instrumenty muzyczne, obrazy, drobny i domowy sprzęt AGD, stare radia i gramofony, srebra i porcelana, kwiaty z papieru, akcesoria dla czworonogów a nawet futra i zimowe czapy – w sobotę w Rynku w Starachowicach było ponad 30 wystawców! Pchli targ zorganizowaliśmy pod hasłem „Wszystko, co tobie już niepotrzebne, może przydać się innym”. To pierwsze takiego typu spotkanie tego lata, na kolejne zapraszamy w sobotę 29 sierpnia.

Czytaj dalej Pchli targ w Starachowicach