Wernisaż wystawy MANGA ART

Dziś w Parku Kultury odbył się wernisaż wystawy MANGA ART. Kilkanaście prac młodych artystów (w wieku 13-16 lat) uczęszczających na zajęcia z rysunku i kultury japońskiej do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju Praksja można będzie oglądać w naszym foyer do końca maja. A 24 maja o godz. 16.00 w sali klubowej odbędzie się wykład Małgorzata Serwicka „Manga – więcej niż komiks. Edukacyjno-terapeutyczna rola mangi”.
Serdecznie dziękujemy za dziś i zapraszamy na prelekcję! Wstęp wolny. Czytaj dalej „Wernisaż wystawy MANGA ART”

MANGA ATR w Parku Kultury

16 maja b.r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w foyer Parku Kultury odbędzie się wernisaż MANGA ART. Autorami prac jest grupa młodzieży, w wieku 13 – 16 lat, uczęszczająca na zajęcia z rysunku i kultury japońskiej do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA w Starachowicach. Autorzy prac, to fascynujący młodzi ludzie, którzy zadają pytania, negują i poddają w wątpliwość to, co słyszą i widzą, poszukując własnych odpowiedzi. Czytaj dalej „MANGA ATR w Parku Kultury”

Protokół z posiedzenia Rady Artystycznej  7 Festiwalu Piosenki Młodzieżowej StarAch – Park Kultury, Starachowice 2022

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka.

Rada Artystyczna w składzie:  Czytaj dalej „Protokół z posiedzenia Rady Artystycznej  7 Festiwalu Piosenki Młodzieżowej StarAch – Park Kultury, Starachowice 2022”

Koncerty w Amfiteatrze

Już w najbliższy weekend Park Kultury w Starachowicach rozpoczyna sezon wydarzeń w Amfiteatrze Parku Miejskiego. 14 i 15 maja zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty.

 1.„ Dzieci o pokój w Ukrainie” – koncert młodych ukraińskich artystów z Winnicy.

14.05.2022r. o godz. 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego odbędzie się koncert młodych artystów z Winnicy pt.  „Dzieci o pokój w Ukrainie”. W koncercie wystąpi zespół „Kontrabas Band” czyli młodzi ukraińscy artyści w wieku 11-14 lat, uczestnicy ukraińskiej wersji programu „Mam talent”. Na co dzień uczą się śpiewać w Studiu Wokalnym „Zoryana mriya” („Gwiezdny sen”) w Winnicy. W ich repertuarze znajdują się zarówno piosenki śpiewane w języku ojczystym, jak i covery znanych światowych wykonawców. Oprócz wokalistów na scenie pojawią się także młodzi muzycy.   Czytaj dalej „Koncerty w Amfiteatrze”

Zapraszamy na zajęcia tańca towarzyskiego do Parku Kultury!

W odpowiedzi na liczne zapytania, informujemy, że do naszej oferty zajęć dołączyły zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W ofercie zajęć nauka tańców towarzyskich, latynoskich, solo latino, przygotowania klasy do balów studniówkowych i VIII-klasisty. Zajęcia prowadzi Kateryna Gawrilyuk ze Lwowa – Mistrzyni Sportu Ukrainy w tańcach sportowych, trener, nauczyciel, choreograf, sędzia na turniejach z ponad 20-letnim doświadczeniem. Czytaj dalej „Zapraszamy na zajęcia tańca towarzyskiego do Parku Kultury!”