Zapraszamy na wyjątkowe wakacyjne zajęcia z teatrem, tańcem, piosenką kabaretową i stand-upem !

Park Kultury w Starachowicach po raz drugi z rzędu został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Projekt „Kultura. Wzmocnienia pozytywne” to cykl warsztatów artystycznych: piosenki kabaretowej, tańca, teatru komediowego oraz improwizacji kabaretowej, które skierowane są do różnorodnych grup mieszkańców zainteresowanych współtworzeniem kultury. Zwieńczeniem warsztatów będzie widowisko muzyczne o charakterze variete – wspólne dzieło uczestników oraz zespołów działających w Parku Kultury. Czytaj dalej Zapraszamy na wyjątkowe wakacyjne zajęcia z teatrem, tańcem, piosenką kabaretową i stand-upem !

Ruszają zapisy do drugiej w tym roku odsłony Pchlego Targu!

Zapraszamy już 31 lipca (sobota) na starachowicki Rynek. Od godziny 10.00 do ostatniego klienta (jednak nie dłużej niż do 16.00) będzie można bezpłatnie skorzystać z miejsca wystawienniczego – jeśli masz jakieś rzeczy, które chcesz oddać, sprzedać lub się wymienić to jest to dobra okazja! Czytaj dalej Ruszają zapisy do drugiej w tym roku odsłony Pchlego Targu!

„Święta Barbara – patronka Starachowic”. Konkurs.

UWAGA KONKURS !
4 grudnia to tradycyjna Barbórka – święto wszystkich górników ale i ludzi ciężkiej pracy. To również święto patronki naszego miasta, Świętej Barbary. Z tej okazji zapraszamy wszystkich przedszkolaków jak i dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym on-line „Święta Barbara – patronka Starachowic”. Za pomocą dowolnej techniki plastycznej zilustrujcie to jak Wy wyobrażacie sobie tą niezwykłą kobietę. Do dzieła! Czytaj dalej „Święta Barbara – patronka Starachowic”. Konkurs.

„Niepodległa do hymnu”

11 listopada 2020 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku. Niestety ten dziwny rok takiej szansy nam nie daje…pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznych Czytaj dalej „Niepodległa do hymnu”

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020.

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz Park Kultury w Starachowicach zapraszają do wzięcia udziału w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości  – 11 listopada 2020r. w Starachowicach.
Czytaj dalej Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020.

„Niezapomniane przeboje”- fotorelacja

„Niezapomniane przeboje” to koncert, który odbył się 21 sierpnia 2020 r. po warsztatach z pracy nad głosem prowadzonych przez Małgorzatę Nakonieczną. Wstęp na koncert był wolny, jednak ze względu na pandemię mogła wziąć w nim udział ograniczona liczba publiczności. Organizatorem wydarzenia był Park Kultury i Liga Kobiet Polskich.

Czytaj dalej „Niezapomniane przeboje”- fotorelacja

Koncert „Niezapomniane przeboje”

Park Kultury i Liga Kobiet Polskich zapraszają serdecznie na  koncert „Niezapomniane przeboje” – 21 sierpnia 2020 r., godz. 18.00,  sala widowiskowo-kinowa. Koncert będzie odbywał się po warsztatach z pracy nad głosem. Wstęp na koncert jest wolny, jednak ze względu na pandemię będzie mogła wziąć w nim udział ograniczona liczba publiczności.

Czytaj dalej Koncert „Niezapomniane przeboje”