„Święta Barbara – patronka Starachowic”. Konkurs.

UWAGA KONKURS !
4 grudnia to tradycyjna Barbórka – święto wszystkich górników ale i ludzi ciężkiej pracy. To również święto patronki naszego miasta, Świętej Barbary. Z tej okazji zapraszamy wszystkich przedszkolaków jak i dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym on-line „Święta Barbara – patronka Starachowic”. Za pomocą dowolnej techniki plastycznej zilustrujcie to jak Wy wyobrażacie sobie tą niezwykłą kobietę. Do dzieła! Czytaj dalej „Święta Barbara – patronka Starachowic”. Konkurs.

“Niepodległa do hymnu”

11 listopada 2020 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku. Niestety ten dziwny rok takiej szansy nam nie daje…pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznych Czytaj dalej “Niepodległa do hymnu”

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020.

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz Park Kultury w Starachowicach zapraszają do wzięcia udziału w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości  – 11 listopada 2020r. w Starachowicach.
Czytaj dalej Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020.

„Niezapomniane przeboje”- fotorelacja

„Niezapomniane przeboje” to koncert, który odbył się 21 sierpnia 2020 r. po warsztatach z pracy nad głosem prowadzonych przez Małgorzatę Nakonieczną. Wstęp na koncert był wolny, jednak ze względu na pandemię mogła wziąć w nim udział ograniczona liczba publiczności. Organizatorem wydarzenia był Park Kultury i Liga Kobiet Polskich.

Czytaj dalej „Niezapomniane przeboje”- fotorelacja

Koncert „Niezapomniane przeboje”

Park Kultury i Liga Kobiet Polskich zapraszają serdecznie na  koncert „Niezapomniane przeboje” – 21 sierpnia 2020 r., godz. 18.00,  sala widowiskowo-kinowa. Koncert będzie odbywał się po warsztatach z pracy nad głosem. Wstęp na koncert jest wolny, jednak ze względu na pandemię będzie mogła wziąć w nim udział ograniczona liczba publiczności.

Czytaj dalej Koncert „Niezapomniane przeboje”

Archiwum SCK. Muzyczny Parking SCK – Grzegorz Dziamka.

Grzegorz Dziamka. To muzyk, którego tak naprawdę nie trzeba przedstawiać. Urodzony w Starachowicach wybitny perkusista pracujący min. z zespołami Wolny Band, Terminal, Sistars, Afromental czy Agnieszką Chylińską. Ukończył edukację artystyczną w zakresie Czytaj dalej Archiwum SCK. Muzyczny Parking SCK – Grzegorz Dziamka.